TOP 5 nejtenčích telefonů s Androidem

21

Z obyčejných mobilních telefonů se časem staly telefony chytré, s nesrovnatelným množstvím nových technologií i funkcí. Dnes ve smartphonech naleznete dvoujádrové či čtyřjádrové procesory, mnohdy skvělé fotoaparáty, čím dál větší obrazovky a nezanedbatelně velkou uživatelskou paměť. Přes všechny tyto moderní technologie jsou smartphony stále tenčí, než jejich předchůdci vhodní pouze na zasílání textovek. Pojďme se teď podívat na ty nejtenčí z nich.

Vivo X31. Vivo X3 – 5,57 mm

Smartphone Vivo X3 drží prvenství v kategorii nejtenčích chytrých telefonů, a to s tloušťkou neuvěřitelných 5,57 milimetrů. Přístroj sám připomíná spíše hudební přehrávač, běží však na Androidu 4.2. Pokud se vám telefon na první pohled zalíbil, jistě vás potěší, že vzhledem k tloušťce se nijak nešetřilo na výbavě, která se skládá ze čtyřjádrového procesoru A7 s taktem 1,5 GHz, 1 GB RAM paměti a úložišti o velikosti 16 GB. Pětipalcový IPS displej se chlubí rozlišením 1280 x 720 pixelů, fotoaparát pak 8 Mpx. Pokud přemýšlíte nad kapacitou baterie, Vivo vám nabídne 2000 mAh. Kam se to jen všechno vlezlo?

Cena: asi 9 000 Kč

Huawei-Ascend-P62. Huawei Ascend P6 – 6,18 mm

Huawei se na českém trhu nachází relativně krátkou dobu, přesto si získal spousty věrných fanoušků. Model Ascend P6 zaujímá se šesti milimetry druhou příčku. Komu nestačila interní a RAM paměť u Vivo X3, tento čínský výrobce nabídne dvojnásobek – a to 2 GB RAM a 32 GB interní paměti. V telefonu se 4,7 palci naleznete i slot pro druhou simkartu.
Povedený kousek, co říkáte?

Cena: od 9 000 Kč

HUAWEI Ascend P6 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Alcatel one touch idol3. Alcatel One Touch Idol Ultra – 6,45 mm

Znovuzrozená značka Alcatel se snaží vyrovnat světovým gigantům na poli smartphonů už dlouho. S průměrnou výbavou, která čítá 1 GB RAM, 4,7 palcový HD Super AMOLED displej a 8 Mpx fotoaparát, naděje jsou, ovšem zazdít možnost rozšířit 16 GB vnitřní paměti není moc rozumné. Absence klasického 3,5 mm jacku bude taktéž spoustě lidem chybět. Tak či onak, telefon je na třetím místě mezi nejtenčími smartphony a je vůbec nejlevnější.

Cena: od 5 790 Kč

Alcatel OT-6033 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia4. Sony Xperia Z Ultra – 6,5 mm

Tato krásná „xperka“ jako čtvrtá konečně vstupuje do absolutní nadvlády telefonů z Číny. Japonský výrobce Sony se snaží uživatele potěšit jak úctyhodnou tloušťkou 6,5 milimetrů, tak výbornými parametry. Čtyřjádrový procesor tikající na frekvenci 2200 MHz není jediný, který vás na Xperii Z Ultra potěší. Telefon zaujme na první pohled spíše velikostí displeje, který má 6,44 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. RAM se chlubí pamětí 2 GB, interní paměť pak rozšiřitelnými 16 GB. Telefon má největší kapacitu baterie mezi všemi štíhlými Android zařízeními, která činí 3000 mAh.

Cena: od 15 651 Kč

Sony Xperia Z Ultra lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 The-BBK-Vivo-X1-the-worlds-thinnest-smartphone5. Vivo X1 – 6,55 mm

Jako poslední opět čínský výrobce BBK Electronics, tentokrát s předchůdcem Vivo X3. Telefon je osazen dvoujádrovým procesorem MT6577 – podivnou skutečností je, že tímto procesorem mnohdy disponují smartphony i o polovinu levnější, než je sám Vivo X1. Důvodem může být hlavně skvěle zpracovaný audio výstup, kterému BBK věnovali spoustu pozornosti. Výbavou chytrý telefon nijak nevyniká, RAM 1 GB, 16 GB vnitřní paměť a displej o velikosti 4,7 palce s rozlišením 960 x 540 pixelů.

Cena: od 9 000 Kč

Je zřejmé, že trh s nejtenčími telefony se systémem Android bezesporu okupuje Čína, což není tak překvapivé zjištění. Jediným kritériem pro řazení smartphonů byla pouze tloušťka, proto se setkáte v žebříčku androidích anorektiků s rozličnou cenou i parametry, které telefony nabízí.

Je pro vás tloušťka telefonu důležitá?

21 KOMENTÁŘE

  1. To nejtenčí Vivo je pěkné, ale já těm Číňanům nějak nevěřím… i když jsou to třeba jen předsudky. Za mě by to vyhrála Sony Xperia 🙂

  2. Kdyby místo co největší displej a nejtenčí mobil dělali s pořádnou baterkou co 3-4 dny vydrží a klidně ať je telefon silnější

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here