Sony ukázalo nový model Xperia E5

0

 

Sony se každodenně zaměřuje na spolehlivost, výkonnost a kompaktnost svých telefonů. Podle těchto aspektů se tato japonská značka snaží vyrábět své zařízení a poslední telefon, který představila, se zdá, že v poměru cena/kvalita (výkon) má splněno.  Pojďme se podívat na Sony Xperii E5.

 


XperiaE5(2)


 

Sony Xperia E5 má typickou kostrukci této modelové značky a celkově vypadá kvalitně. Stejně jako u všech telefonů společnosti Sony jsou použity kapacitní tlačítka. Přístroj váži 147 gramů a na trh příjde minimálně v černé a bílé variantě.

Displej tohoto smartphonu dosahuje velikosti 5-ti palců s HD rozlišením, tj. (294 ppi, 1280x720p). Samotná přední plocha telefonu je chráněná sklem, které je odolné proti poškrábání, a také umožňuje funkci multi-touch. V dnešní době by se však rozlišení obrazu u střední třídy mělo týkat FullHD, jelikož HD panely se již pouze používají u zařízení s pěti palci, jenž spadají do nejlevnější třídy. Vzhledem k tomu, že Xperia E5 nebyla navrhnuta pro spotřebitele očekávající vysoký výkon, dala by se dnes popsat spíše jako kompaktní telefon. Ale i tak vypadá tento kousek spíše jako Xperia X s omezenými funkcemi a slabší specifikací.

 


 

sony-e5-6-w782


 

Pokud hledáte zařízení, které se bude slušně vyrovnávat s náročnými hrami a aplikacemi, pak by jste si měli jít vybrat raději již výše zmíněnou Xperii řady X. Tento smartphone by měli vyhledávat hlavně uživatelé, kteří očekavají od svého mobilu každodenní bezproblémový chod, což se od tohoto japonského elektronického giganta slibuje.

A co se skrývá vlastně po kapotou nové „Épětky“? Dodává se s čtyřjádrovým procesorem firmy MediaTek s druhovým označením MT6735, jenž se používá pro průměrné mobily střední třídy. Vybaven je pouze 1,5 GB RAM, což již pro někoho může být zásadní problém, který znemožní mít v pozadí zapnuto více aplikací než je žádoucí, jelikož mobily této cenové kategorie mají mít min. 2 GB RAM. Xperia E5 je vyráběna s interní pamětí 16 GB, ale ta může být rozšířena až o 200 GB pomocí microSD karty. Sony slibuje až dva dny užívání (na úkor vyššího rozlišení displeje a výkonu) s baterií o kapacitě 2700 mAh. V továrním nastavení se již můžete těšit i na Android 6.0 Marshmallow.

A jak to máme s fotoaparátem? Ten je na cenovou úroveň telefonu kvalitní. S rozlišením 13 megapixelů, dále pak s automatickým zaostřováním, HDR a nahráváním videa ve Full HD při 30 snímcích za sekundu, vyrovnává nedostatky ve výkonu. Přední kamerka má 5 megapixelů. Mezi další funkce fotoaparátu patří geo-tagging, dotykové ostření, detekce obličeje a panorama. Použitý fotoaparát má vynikající funkce, to se ale dá u Sony vcelku čekat.

 


XperiaE3BlackFrontHorize-w782


 

Společnost Sony představila tento smartphone 31. května 2016 na konferenci v Londýně. Tato japonská korporace zaměřená na spotřební elektroniku slibuje, že Xperia E5 bude po celém světě dostupná nejpozději do konce června tohoto roku a měla by se objevit v obchodech napříč všemi kontinenty. Pro nás nevýznamné datum zahájení prodeje na americkém trhu ještě není známo.

Cena této „Xperie“ sice ještě nebyla oficiálně oznámena, ale podle prvních zvěstí na nizozemských stránkách Sony ji můžeme očekávat na reklamních pultech s cenovkou okolo 5500 Kč, a to je cena, která je sice malinko vyšší, než se původně čekalo, na druhou stranu Sony dlouhodobě vyrábí designově povedené modely, a minimálně pro ty, kteří si na hezkém vzhledu potrpí, to může být přívětivá koupě.

 

Zdroj: AndroidPit.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here