Sony potvrzuje problémy s přehříváním Z4/Z3+

0

Včera jsme v našem článku informovali o tom, že někteří japonští uživatelé pociťují problémy s přehříváním Sony Xperia Z4, které je nejspíš způsobeno nasazením procesoru Snapdragon 810. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví potíže s přehříváním u Z3+, protože jde o téměř stejné telefony.

 Sony-Xperia-Z3-is-announced (1)

V Nizozemsku se při testech výkonu ukázaly přesně stejné potíže. Při delším focení nebo hraní graficky náročných her se mobil stal příliš horkým na dotyk. Poté aplikace spadla a vyskočilo varovné okno, které  Vás o tomto korku informovalo.

Nizozemské Sony tuto informaci potvrdilo se slovy, že o problému ví a že v „některých případech“ může být přehřívání příčinou pádu aplikací a nemožnosti doteku zad.

Sony na léto slíbilo software update, který by měl tyto problémy vyřešit. Pokud zatím nejste se svou Z3+ spokojeni, jediná možnost je ji jít reklamovat a nebo počkat. Update nejspíše sníží výkon CPU i GPU, takže se nedokážou dostat do vyšších frekvencí. Na jedné straně to nejspíš vyřeší problém s přehříváním, ale na straně druhé dojde také ke snížení výkonu. Jak velký dopad uvidíme až vyjde update.

 Sony-Xperia-Z3-is-announced (2)

Zdroj: gsmarena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here