LG G Flex 2 – Zahnutý z výroby (recenze)

1

Druhou generaci zahnutého LG G Flex jihokorejská společnost představila na letošním veletrhu spotřební elektroniky v americkém Las Vegas. Mnozí novináři si jej hned na místě zamilovali a překřtili jej na nejlepší phablet na trhu. Kartami ale očekávaně zamíchaly prémiové modely od Samsungu, HTC a paradoxně velkým konkurentem je i nový G4 z vlastní stáje. Stojí vůbec skoro půl roku po představení za zvážení? Na to jsem se snažil přijít během uplynulých tří týdnů.

Zahnuté FullHD

Začnu tím hlavním. Displej nabízí FullHD rozlišení a 5,5“ úhlopříčku. Pro někoho by byla hustota pixelů na hraně, ale z mého pohledu jde o dostatečnou hodnotu. Jen pro srovnání, stejný poměr nabízí i loňský iPhone 6 Plus, který je ale při subjektivním porovnání na přímém slunci ještě o něco lepší.

LG G Flex 2-2

Díky zahnutí nepůsobí phablet až tak obrovským dojmem a používá o poznání líp, než už zmiňovaný iPhone 6 Plus. Flex v názvu navíc značí, že je phablet flexibilní, díky čemuž jde mobil i částečně narovnat. Přeci jen ale vezměte v potaz, že jde o zařízení za 16 tisíc a raději bych příliš často štěstí nepokoušel.

Opět sázka na zadní stranu

Všechna hardwarová tlačítka se opět přesunula na zadní stranu. To není žádnou novinkou a LG v tomto trendu pokračuje už několik let. Naštěstí se ale nezapomnělo ani na stále oblíbenější gesta na zhaslém displeji. Phablet tak můžete probudit poklepáním, „vyťukat“ Knock code nebo se jednoduchým swipem z horní hrany podívat na aktuální čas.

LG G Flex 2-4

Stejně jako loňská G Flex i ta letošní nabízí „samoopravitelný“ zadní kyt. Uvozovky jsou na správném místě, protože se na ni můžete spolehnout jen do jisté míry. Proces opravy už byl popsaný nespočetněkrát a protentokrát se mu vyhnu.

LG G Flex 2-5

Když to shrnu, mobil se samovolně zbaví malých škrábanců, jestli ale plánujete v jedné kapse s mobilem nosit i klíče, s následky se hned smiřte. Nemluvě o displeji, který je sice chráněný sklem Gorilla Glass, to ale taky nevydrží vše. Takže ze skvělého marketingového taháku v praxi dostanete zcela normální mobil, který v lepším případě zahojí vlásečnicové škrábance na zádech.

Výdrž

Výdrž LG G Flex 2 je spolehlivá. Bez větších problémů vám vydrží celý den a při umírněném používání s trochou snahy i dva. Za to vděčíme nadprůměrné baterii s kapacitou 3000 mAh a také zvládnuté práci se softwarem, který není stejně náročný na energii jako třeba konkurence od Samsungu. Na druhou stranu se však konkurenti nepotýkají s takovými výkyvy výkonu, kterým se ještě budu věnovat podrobněji v závěru.

Povedený foťák

LG už loni patřilo ke špičce, co se týká mobilních fotoaparátů. LG G Flex 2 v tomto trendu pokračuje a opět nezklame. Výsledné fotky mají 13 MPx a poměr 4:3. Hračičky potěší slow-motion video při 120 snímcích za vteřinu při HD rozlišení. Jeho kvalita je však spíše průměrná a zde zůstává prvenství i nadále loňským iPhonům.

20150531_181213

Rozšiřitelná paměť a nedostupná baterka

Pro mnohé je velkým plusem podpora microSD karet, díky kterým si můžete rozšířit vnitřní 16 GB paměť. Je až s podivem, kolik výrobců od nich upouští. Podobné trendy tady ale byly už několikrát a snad se zase s postupem času paměťovky do top modelů vrátí.

LG G Flex 2-3

Pro změnu zklamáním je nevyměnitelná baterka. Navíc když už LG použilo zadní plastový kryt, není důvod, proč baterku uživatelsky nevyměnit. Ale kdo ví, možná je to daň za ono zahnutí.

Tragická optimalizace

Na závěr jsem si nechal achillovu patu phabletu. Je jí doslova tragická optimalizace. Ostatně v hardwaru může být problém jen těžko. Přitom smartphone je nepoužitelný i při standardní zátěži. Třeba stačí, když posloucháte hudbu, do toho si prohlížíte web a nedej bože, aby vám ještě někdo napsal na Messenger. Pak se můžete jít klouzat. V lepším případě se k odpovědi dostanete v řádu desítek vteřin, pokud vám tedy ještě do toho všeho nepřijde mail nebo tak něco.

Drahá extravagance

Ve většině ohledech phablet splňuje všechny předpoklady high-endu. Bohužel zaostává v tom nejzákladnějším – při základním multitaskingu se bez nadsázky nedá používat. To je u mobilu za 16 tisíc dost zásadní problém. On je to problém i u mobilu za 5 tisíc a u phabletu za 16 tisíc je to neomluvitelné.

LG G Flex 2

Navíc se už nemůžeme ani moc spoléhat na nějaké softwarové řešení. LG G Flex 2 je na trhu od ledna a ani za téměř půlroku se jej nepodařilo vyřešit. Kdo ví, možná nápravu přinese Android 5.1, ale nějaké bližší informace o updatu zatím chybí a LG na apely nereaguje.

Na druhou stranu konkurentů je dost a hlavně ten z vlastní stáje má co nabídnout. Průměrně je jen o tisícovku dražší, přitom je o několik řádů výše. Nemluvě o high-endech od Samsungu nebo HTC, ty jsou ale dražší o 3 a více tisíc, přitom tak zásadní rozdíly nenabízejí. Každopádně LG G Flex 2 ze srovnání nevychází příliš dobře.

1 komentář

  1. Za sebe musím říct, že můžu mít spuštěných 5 záložek (oken) Chromu, do toho Facebook, poslouchat hudbu a hrát nějakou hru a mobil jede stále plynule, bez jediného zaškubnutí. Nevím, jak tomu bylo u testovaného modelu, ale na mém kousku je optimalizace naprosto příkladná 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here