Samsung vyvíjí novou kameru, která údajně dokáže zachytit až 1000 snímků za sekundu. Korejský technologický gigant oznámil, že se zatím pohybují ve zkušební fázi, ale hromadnou výrobu by měli zahájit již v listopadu. To znamená, že tento fotoaparát by mohl být součástí nového smartphonu Samsung Galaxy S9.

Jak to funguje? Samsung pracuje na tzv. „trojvrstvém obrazovém snímači“. Takže přidává čip DRAM, který umožní fotoaparátu zachytit slow-motion video s rychlostí 1000 fps (snímků za sekundu).

Společnost Sony byla první společnost, která využila tyto třívrstvé senzory. Jejich model Sony Xperia XZ Premium má fotoaparát, který zachycuje video s rychlostí až 960 fps. Vypadá to tak, že Samsung napodobuje tuto technologii, ale proces společnosti Sony je levnější a jednodušší k výrobě. Údajně je to kvůli tomu, aby se vyhnuli placení poplatků za používání tohoto procesu.

Přestože metoda společnosti Samsung bude dražší, tak by měla nabídnout lepší výkon, ikdyž to zatím není úplně jisté. Největší nebezpečí jim hrozí ve výrobnách, protože pracují s třívrstvým čipem, jestli bude některá z vrstev špatná, celý čip musí být vyměněn. A to může být pro společnost drahé.

Zdroj

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here