Samsung a LG nejspíše nepoužijí v roce 2016 pro svá zařízení 4K displeje.

3

gsmarena_001Zdá se, že Sony Xperia Z5 Premium zůstane jediným smartphonem s UltraHD displejem i po celý příští rok. Samsung a LG totiž nijak nespěchají, a korejská zpráva uvádí, že ani v příštím roce nechystají představit smartphone se 4K displejem.

Zdroje uvádějí, že to není pro tyto dvě společnosti prioritou a budou se raději soustředit na zlepšení venkovní viditelnosti, jasu a energetické efektivity. Volba zůstat u QHD panelů také pomůže udržet výrobní náklady na nižší úrovni, jelikož ty se 4K rozlišením jsou dražší.

Součástí zdůvodnění je také to, že o displeje divize dvou korejských korporací nebyl vysoký zájem, pokračuje zpráva.

Ale vzhledem k tomu, že Samsung má vedoucí pozici na trhu s virtuální realitou pro mobilní telefony s jeho Gear VR, je možné, že si to nakonec rozmyslí a displej se 4K rozlišením použije, aby byla virtuální realita ještě reálnější. To jsou ovšem jen spekulace.

Zdroj

3 KOMENTÁŘE

  1. Protože víc pixelů, víc Adidas. Ukažte mi člověka, který pozná hustotu pixelů u mobilního telefonu s 300+ PPI bez toho, aby předem věděl, který telefon je více Adidas, a já mu pogratuluju k nejlepším očím na světě.
    Jednoduchý tahák pro jednoduché lidi, jejichž inteligence končí u „ten vlevo má o 10% pixelů víc, než ten vpravo, takže je lepší“.

  2. Může mi někdo srozumitelně vysvětlit, proč bych měl chtít 4K displej, když už můj 5.5″FHD silně přesahuje moje schopnosti, moje rozlišení půl metru od xichtu?

    Vynechte vysvětlení typu „víc proužků, víc adidas“ a „zvyšování rychlosti čtení CD mechanik“, to už máme všichno za sebou a ještě si to pamatujeme…

    Osobně bych na dno mořské hned po advokátech potápěl markeťáky. Ale na tom asi stojí tento způsob světa.

    • Netvrdíme, že je nutné mít takové rozlišení. Ale jde v podstatě hlavně o konkurenční boj, protože každý výrobce musí mít nějaké zdůvodnění, proč je zrovna jejich smartphone tím nejlepším.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here