OnePlus oficiálně představilo OnePlus 2 v pěti materiálech

2

V poslední době uniklo mnoho informací a dohadů o novém smartphonu OnePlus 2, který byl dneska oficiálně představen. Já Vám dnes přináším shrnutí nejdůležitějších informací.

 OnePlus-2 (2)

Design

Po designové stránce se nekonalo žádné překvapení a vzhled zůstal podobný, jako byl na uniklých obrázcích, fotkách a videích. Pod displejem se nachází domovské tlačítko, ve kterém je zabudován senzor otisků prstů a vedle něj dvě senzorová tlačítka podobně jako u Samsungu. Na spodní hraně se pak nachází hlavní reproduktor a USB konektor, kde OnePlus překvapilo a použilo USB Type-C. Na horní hraně je odhlučňující mikrofon spolu s 3,5mm Jack-em. Na pravé straně se nachází klasická dvojice tlačítek pro zapnutí/vypnutí telefonu a dvojtlačítko ovládání hlasitosti. Na levé straně se nachází překvapení v podobě třípolohového tlačítka pro ovládání zvukových režimů.

 OnePlus-2 (1)

Displej

OnePlus zůstalo po stránce displeje u ověřené klasiky a opět nasadilo 5,5″ Full HD (1920 x 1080 px.) LCD panel. I přesto, že šli ostatní výrobci cestou zvyšování rozlišení na QHD, rozhodlo se OnePlus zůstat u Full HD a tím prodloužit výdrž baterie. OnePlus rovněž tvrdí, že na displeji od loňska zapracovalo a zlepšilo například čitelnost na přímém slunci.

 OnePlus-2

Prostředí

Prostředí využívá nadstavbu OxygenOS 2.0, která v základu vypadá velmi podobně jako čistý Android. V prostředí si můžete vybrat z několika různých módů a ikonek, které chcete používat.  V prostředí si rovněž můžete vybrat tmavé UI, který odstraní světlé částí a nahradí je tmavými. Stejně jako se to chystá v Androidu M, můžete už dnes blokovat aplikacím přístup k funkcím smartphonu, do kterých nechcete, aby se aplikace dostala. Přizpůsobit si budete moct i LED diodu, která má upozorňovat na notifikace a velikost mřížky na ikony.

 OnePlus-2 (3)

Hardware

Jako procesor nasadilo OnePlus Qualcomm Snapdragon 810, který by se ale neměl přehřívat (více info v našem článku) a k tomu 4 GB operační paměti RAM. Zařízení bude dostupné ve dvou paměťových variantách 16 GB nebo 64 GB a bohužel nebude rozšiřitelné pomocí Micro SD karet. Celé zařízení napájí 3 300mAh baterie.

 OnePlus-2 (5)

Fotoaparát

Zadní fotoaparát nabízí vylepšený 13 MP senzor, který má na dnešní dobu větší čip, než bývá zvykem, což v kombinaci s duálním LED bleskem zajistí lepší fotografie ve zhoršených světelných podmínkách. Spolu s novým hardwarem přichází i nová aplikace, která je přeplněna novinkami. Nebudu je zde jmenovat všechny, ale aspoň pár jich zmíním. Novou funkcí je například tzv. UltraHD mód, ve kterém může mít vaše fotografie rozlišení až 50 MP. Pokud rádi tvoříte time-lapsy , tak si nejspíš oblíbíte novou funkci, která time-lapsy vytvoří za Vás sama. Poslední funkcí, kterou dneska zmíním je nový slow-motion mód, který nahrává zpomalené video až se 120 FPS.

 OnePlus-2 (4)

Cena, dostupnost a očekávání

OnePlus 2 bude dostupný od 11. srpna v USA, Kanadě, Indii, Číně a Evropské Unii a cena za 16 GB model bude v Česku 9200 Kč, oficiální cena za 64 GB verzi zatím nebyla stanovena, ale očekává se lehce nad 10 000 korun. Pokud si ale chcete koupit OnePlus 2, možná Vás zklame opětovná přítomnost systému pozvánek.

I přes skvělou technickou výbavu, dobrý software atd může některé potencionální zákazníky odradit absence NFC, což znamená, že pokud plánujete používat AndroidPay, tak si musíte vybrat jiný model. Potěší naopak přítomnost LTE.

OnePlus prohlašuje, že svého prvního modelu One prodalo přes jeden milion kusů a očekává se, že prodeje OnePlus 2 budou ještě vyšší.

 OnePlus-2 (6)

Zdroj: phonearena, OnePlus CZ

2 KOMENTÁŘE

  1. tak to je hodně velké zklamání! na renderech byly malé rámečky nad a pod displejem a nakonec to je opět cihla s malým displejem

    qhd, ip68, lte-a, bezdrátové nabíjení?

  2. wtf?? tohle prece nemuze byt zajijak vlajkovych lodi kdyz to je horsi nez dva roky stare note 3 :-))))

    chybi infraport, qhd, bezdratove nabijeni, ip68, lte-a, k tomu ma obri ramecky nad a pod displejem i kdy na renderech byly konecne mensi..

    jedine plus je usb-c ale to fakt nestaci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here