Nexus 6 disponuje skrytou notifikační diodou

2

Nexus 6 byl odhalen na konci října letošního roku a poprvé jeho výrobu dostala pod patronát Motorola. To se bohužel negativně podepsalo na dostupnosti a distribuci. Vůbec první referenční phablet systému Android je zatím k mání jen na vybraných trzích světa a v Evropě si jej mohou zájemci stále jen předobjednat.

Nexus 6_1

Jednou z nevýhod oproti předchozím generacím Nexusů byla také absence notifikační LED diody. O té se příliš nemluvilo a oficiální stanovisko hovořilo, že její podpora chybí. Díky aktivní komunitě se však dnes podařilo zjistit, že po hardwarové stránce by to nebyl zase takový problém.

Pokud postoupíte Nexus 6 rootu a nainstalujete příslušnou aplikaci, můžete jednoduše nastavit, jak má skrytá LED dioda fungovat. Dioda disponuje všemi základními barvami a můžete ji používat stejně jako u předešlého Nexusu. Je však poněkud zvláštní, že Google a potažmo Motorola její funkčnost softwarově zablokovali a určitě by mě zajímalo, co je k podobnému kroku vedlo.

 

Zdroj: androidpolice

2 KOMENTÁŘE

  1. Co je k zablokování mohlo vést? Notifikace přímo na AMOLED displeji, který je takovou 2MPix diodou. 🙂

  2. Docela by mně zajímalo porovnání obou řešení:
    1. spotřeba LED diody oproti spotřebě notifikace podobné viditelnosti na OLEDu
    2. ovlivnění životnosti displeje pokud je nějaká notifikace stále zapnutá (s předpokladem, že pozice na displeji se stále lehce mění, aby se nevypálily pixely na jednom místě)
    3. vzít v úvahu další argumenty, jako např. situace, že bude displej stále zapnutý v kolébce, pak je notifikace zdálky mimo plochu displeje jasně viditelná (zatímco ikonka někde na liště je nerozlišitelná)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here