Návod: jak vytvořit aplikaci pro Android zdarma během několika minut

25

Možná jste někdy toužili vytvořit si vlastní aplikaci pro operační systém Android, ale nemáte s programováním žádné zkušenosti nebo zkrátka nemáte čas? Díky nástroji AppYet si tento sen můžete rychle a jednoduše splnit. AppYet totiž dokáže vytvořit aplikaci, která zobrazuje příspěvky z RSS/Atom zdroje. Použitých zdrojů může být navíc neomezený počet, kromě aplikace vašich stránek či blogu tak můžete vytvořit i aplikaci, která shromažďuje příspěvky z vašich oblíbených stránek, například o autech, fotografování nebo zvířatech. Základní verze je navíc zdarma a aplikaci můžete následně nahrát na Android Market (podle podmínek).

A jak tedy na samotné vytvoření aplikace? Je to velmi jednoduché, bude vám stačit počítač s připojením k internetu,5 minut času a ty nejzákladnější počítačové znalosti:

 • Zaregistrujte se zdarma na appyet.com/SignUp.aspx – stačí vyplnit jen e-mail, heslo,  jméno a příjmení.
 • Až budete zaregistrování, klikněte v pravé horní části stránky na Create App.


 • Do formuláře zadáte:
  • název aplikace (např. androidmaket.cz, O Androidu česky, Pavlův blog, Zprávy z Prahy apod.)
  • název balíčku neboli výsledného souboru apk (vyplní se automaticky po zadání názvu aplikace, můžete ho ale upravit)
  • adresy RSS/Atom zdrojů (RSS nebo Atom zdroje najdete na většině webových stránek a blogů, najděte na stránce odkaz RSS nebo oranžovou ikonku, většinou se nachází v horní či dolní části stránky nebo v postranní liště), pokud chcete zadat více adres zdrojů, napište každou zvlášť na jeden řádek.
RSS zdroj na našich stránkách

 

 • V následujícím kroku změňte ikonu aplikace (72 x72) a potom klikněte na Save Changes.
 • V horní části naleznete další záložky:
  • Feeds: úpravy RSS zdrojů
  • Pro: změna verze aplikace z Lite (zdarma) na Pro, která stojí 50 dolarů a získáte možnost vypnutí reklam nebo přidání vlastních, aplikaci můžete také v Android Marketu prodávat
  • Custom: můžete kontaktovat vývojáře a dohodnout se s nimi na zvláštních podmínkách a úpravách aplikace.

 • Poté se spustí proces schvalování aplikace, který většinou trvá jen několik minut.
 • Na e-mail, který jste zadali v registraci, vám přijde zpráva, v jejíž příloze naleznete vytvořenou aplikaci (apk).Tuto aplikaci můžete také stáhnou přímo v AppYett kliknutím na tlačítko Download

Výsledná aplikace vypadá spíše jako RSS čtečka. Jednotlivé články můžete sdílet nebo je označovat hvězdičkou jako oblíbené. Výhodou jsou poměrně široké možnosti nastavení, upravit můžete vzhled a dokonce i upozornění na nové příspěvky. Rozhraní je v současné době v angličtině, brzy by ale měly přibýt i další jazyky včetně češtiny. Nechybí ani widget, který můžete umístit na hlavní obrazovku.

Ukázkovou aplikaci AndroidMarket.cz můžete stahovat zde (zippyshare).

25 KOMENTÁŘE

 1. Prosim vás, funguje to, ale když kliknu na článek tak musim kliknout pak ještě jednou, aby se mi zobrazil celej článek a to mě zavede na web… Co s tim pls?

  • A co by jste vsichni chteli?? Mit vsechno zadarmo?? Kde to zijete proboha?? Chcete prorazit ve svete ale nechcete zacvakat ani drobny pro primitivy

 2. Tohle není o aplikaci, ale o čtečce, což je ale samozřejmě v pořádku, jen ten popis mate. Zde neuděláte nic, co by vám nabízely třeba DPS Tools, je to jen o sbírání článků do jednoho místa. Narazil jsem na vás, když jsem hledal možnost, jak např. udělat interaktivní katalog výrobků pro naše obchodní zástupce, ale to tímto způsobem nejde. Ale např. zpracování vašeho webu je excelentní!

 3. Nevím co říct na mobilu to jde ale na počítači když jdete na stránku app.yet.com tak vás antvirus Mccaffe nebo jak se jmenuje ten antvir vám nápiše že když vyplníte jméno a další informace můžu vás ty informace všecgny se odešlou podvodníkům online může to ukrást i identitu nedoporučuje přes PC!!!!!

 4. Výborný článek!
  Existují ale i alternativy, něco mezi vývojářskou firmou a „app buildrem“. Například AppElis, kde aplikaci vytvoří vývojáři a ty platíš pouze měsíční poplatek od 5490kč/měsíc.
  Jejich web: https://www.appelis.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here