Lenovo představilo osmijádrový smartphone

0

Dnes Lenovo oficiálně představilo novinku mezi osmijádrovými telefony s názvem Golden Warrier A8. Procesorem je MediaTek MT 6592, což je tedy, jak už jsem zmínil, osmijádrový čip čínské produkce. Navzdory předchozím spekulacím, že bude telefon vybaven Androidem 4.2.2, bude nasazena podstatně novější verze 4.4.2, což je příjemná zpráva. Grafická nadstavba bude tradiční Lenovo VIBE UI 2.0.

warrier_a8_1

Pětipalcový displej s HD rozlišením (1280 x 720) s tenkými rámečky bude pro běžného uživatele bohatě dostačovat a ve výbavě nebude dále chybět 16 GB interní úložiště a 2 GB RAM. Zadnímu 13 MPx fotoaparátu bude sekundovat přední s rozlišením 5 MPx, přičemž hned vedle zadního fotoaparátu bude ještě dvojitý LED blesk. V telefonu je také čip MT6290, který zajišťuje rychlé LTE přenosy dat s až 150 Mbps.

warrier_a8_2

Lenovo Golden Warrier A8 bude v prodeji za cenu okolo 130$, což i při přičtení dopravného a daně do ČR vychází pořád velice přijatelně (možná okolo 4000 Kč?!). Dostupný bude ve třech barevných provedeních – bílá, černá a růžová.

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here