iPhone SE zřejmě nevyrovná pokles tržeb společnosti ve druhém čtvrtletí

0

iphone 11%Nový 4 palcový telefon od Applu je na tom docela dobře. Zařízení již údajně obdrželo 3,4 milionů registrací v Čínských předprodejích a očekává se, že Apple ve druhém fiskálním čtvrtletí prodá čtyři až pět milionů kusů. Jeho pro iPhony neobvyklá cenovka je jedním z hlavních lákadel, které by mohly skvěle posloužit při přetahování uživatelů Androidu k jablečným telefonům. Takže malý telefon lze celkově jednoznačně považovat za úspěch.

Avšak zdroje průmyslových řetězců varují, že iPhone SE nebude natolik silný, aby se mu podařilo zvrátit již očekávaný 11% pokles příjmů Applu ve 2. čtvrtletí letošního roku. Zdroj uvádí:

Prodeje nového iPhonu SE nebudou schopny kompenzovat pokles v prodejích telefonů iPhone 6s a 6s Plus ve druhém čtvrtletí… Cílem prodejů je pro iPhone SE ve druhém čtvrtletí čtyři až pět milionů kusů

iphone-se-6sProč se to děje? No, jeden z možných důvodů je to, že telefony s Androidem již dnes často nabízejí podobnou kvalitu za nižší ceny a jsou také mnohem svobodnější v oblasti různých úprav, tudíž má uživatel možnost si systém upravit podle svých představ. Navíc tržní hodnota Applu roste již dlouhodobě a nadměrně překročila všechny předpovědi v tomto ohledu, takže už jednoduše není možné dále pokračovat tímto tempem.

V žádném případě však nemůžeme znát žádná oficiální data dříve, než bude k dispozici oficiální zpráva, kterou společnost vydá dne 25. dubna, tudíž není nic oficiálně potvrzeno a jedná se pouze o doměnky.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here