HTC Desire EYE: zabiják všech selfie smartphonů

0

Dnes byl oficiálně představen model Desire EYE od společnosti HTC, který jsme již před pár dny zahlédli, díky velmi kvalitnímu úniku. Jedná se o telefon, který zaujme plnohodnotným předním fotoaparáte, jenž má sloužit pro populární „selfie“ snímky. Již samotný název nahrává této skutečnosti, poněvadž EYE je v překladu „oko“.

htc-desire-eye-1

HTC se již delší dobu potýká s nekvalitními fotoaparáty, které nasazuje do svých smartphonů. Ultrapixelové snímače mnohé neokouzlily, jelikož výsledky jsou nadmíru špatné, což je u high-endu škoda. Možná tato společnost na snímačích zapracovala a nově představený model EYE nás přesvědčí o faktu, že i s modelem od HTC pořídíte překrásné snímky.

Technické parametry:

  • 5,2 palcový IPS LCD displej s FULL HD rozlišením (423 ppi)
  • Čtyřjádrový procesor Snapdragon 801SoC od Qualcommu s taktem 2,3GHz
  • 2GB RAM
  • 16GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD kartu (až 128GB)
  • Baterie Li-Po s kapacitou 2400mAh
  • Podpora LTE
  • Android 4.4.2 KitKat s nadstavbou HTC Sense 6
  • Fotoaparáty: oba disponují 13Mpix snímačem s LED diodou a možností natáčet videa až v 1080p. Přední vlastní 22mm objektiv se clonou f/2,2 a zadní nabídne 28mm objektiv se clonou f/2,2
  • Rozměry: 151.7 x 73.8 x 8.5 mm (výška x šířka x tloušťka)
  • Hmotnost: 154 gramů

Nebudou ani chybět dva přední BoomSound reproduktory, které jsou velkou chloubou této společnosti. Možná je na fotografiích nevidíte, ale doopravdy na přední straně jsou. Najdete je v pasáži, kde začíná barevný odstín. Jsou tak velmi titěrné, tudíž nejspíš nebude zachována obdobná kvalita zvuku, kterou známe například z vlajkové lodě One M8.

htc-eye

Aplikace HTC EYE Experience je další novinkou, která později zamíří i na ostatní modely. Samotný software přitom umožňuje při hovoru snímat až čtyři obličeje zároveň, či dokáže sdílet obrazovku při video chatu na Skypu. Hlavním specialitou je využití dvou fotoaparátů, aplikace je pak schopna obličeje spojit do jedné fotografie, přitom bude jedno, kde Vaši přátelé zrovna stojí.

Rozhodně příjemným překvapením je certifikace IPX7, díky které můžete telefon položit do vody o hloubce 1 metru po dobu 30 minut. Designově je samotný smartphone poměrně zajímavý, hlavně je to zapříčiněno tím velkým snímačem na přední straně, který není příliš běžný. Jinak telefon nevypadá vůbec špatně, přesto nenabídne doslova designový převrat.

Datum vydání ještě známo, ale koncem tohoto měsíce by se prý tento model měl začít prodávat ve Francii, kde jeho předběžná cena byla stanovena na necelých 15 000,- Kč, což je poměrně dost. Doufám, že cena pro náš trh bude daleko přívětivější, jinak by totiž na našem trhu moc velkou šanci neměl, ale to je jen takový můj názor. V blízké době se snad dozvíme nějaké podrobnější informace, o kterých Vás budeme informovat. Jaký je Váš názor na tento model?

www.youtube.com/watch?v=ukce9SyX5no

Zdroj: phonearena 1, 2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here