Google pracuje na multi-window pro čistý Android

0

Možnost tzv. multi-window se na tabletech poprvé objevila před dvěma lety spolu s první generací tabletu Samsung Galaxy Note 10.1. Díky připravenému prostředí a stylusu bylo jeho používání intuitivní a jihokorejská společnost na této funkci dokonce postavila velkou část své reklamní kampaně.

multi-window nexus 1

Novinka se uchytila i mezi zákazníky a postupně se rozrostla i na jiné tablety a dostala se také do vybraných phabletů. Podle posledních zpráv by však tato funkcionalita mohla brzy zamířit i do čisté operačního systému Android. Díky uniklým screenshotům již víme, že s něčím podobným alespoň v tabletové verzi nového Androidu koketuje i sám Google.

Dozvěděli se to redaktoři známého portálu Android Police a podle redakčních zdrojů by tato funkce mohla být začleněna už do říjnové aktualizace s názvem Android L. Momentálně se prý počítá jen s tablety, když se však zamyslíme nad velikostí úhlopříčky chystaného Nexusu 6, nemůžeme ani vyloučit, že se multi-window dostane také do phabletů. S konečnou platností to ovšem zjistíme až v následujících dnech a týdnech.

 

Zdroj: androidpolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here