Český zoubek: Hlídač koulí aneb bacha na ně!

1

Že jsou české a slovenské ručičky šikovné, to je velmi dobře známé. I na poli OS Android se někteří vývojáři nemají zač stydět. Rádi bychom naším seriálem vdali těmto klukům a holkám čest a vyzdvihli jejich povedené aplikace. Jste to vy, naši čtenáři, kdo nám dáváte tipy na recenze. A proto bych vás rád ujistil, že prostoru pro recenzování máme dostatek, proto pokračujte dál v zasílání námětů na další zajímavé aplikace. A které aplikaci že se to dnes podíváme na zoubek…?

Hlídač koulí

Máte koule? Tak byste si je měli hlídat. Asi takto by se dal jednoduše shrnout záměr aplikace, kterou připravilo vývojářské studio Sugar and ketchup.

Jedná se o unikátní projekt upozorňující na málo diskutované téma, kterým jsou nádorová onemocnění mužských varlat. Nádorové onemocnění varlat patří ve věkové skupině 15 – 30 (35) let mezi nejčastější maligní onemocnění mužů. Bližší informace o nádoru varlat si můžete přečíst na stránkách kampaně za osvětu prevence FN Brno maskoule.cz. Ale teď se pojďme podívat blíže na to, jak aplikace funguje a jak vypadá.

Po nainstalování a spuštění aplikace vyskočí úvodní obrazovka s textem informujícím v kostce o nádorovém onemocnění varlat. Dále aplikace popisuje svůj hlavní smysl – naučit uživatele, jak si provádět samovyšetření varlat a také pravidelně každý měsíc upozorňovat na preventivní sebeprohlídku.

hlidac kouli 1 hlidac kouli 3

Tapnutí na mafiánské vajíčko, které je logem aplikace se v zásadě nic neděje. Pouze zmizí text a zvětší se vejce.

Tapnutí na budík spustí plánovač, ve kterém můžete nastavit datum a čas, kdy má upozornění vyskočit. Přepínačem zapnete časování a můžete na vše zapomenout. Ale to není zdaleka vše, co aplikace umí…

Rozkliknutím nenápadných vodorovných čar se objeví kompletní nabídka, ve které najdete kompletní příručku týkající se nádorů varlat. Příručka obsahuje vyčerpávající výčet informací a je sepsaná tak, aby i laik vše dobře pochopil.

Další textovou částí je samovyšetření, kde najdete instruktážní video a ilustrovaný návod, jak odborně a kvalitně provést samovyšetření, díky kterému můžete odhalit začínající změny na varlatech a tak odhalit případně propukající onemocnění.

hlidac kouli 2 hlidac kouli 4

Dalšími položkami v nabídce je již výše popsaný upozorňovač na interval samovyšetření, seznam onkologických center, kde se každý může obrátit s žádostí o pomoc, informace o sdružení Bumbaris Paris, které stojí za podporou programů v oblasti boje proti nádorovým onemocněním a těžkým chorobám krve.

Takže pokud máte koule, nebojte se a neváhejte se o ně starat. Stojí vás to pár minut měsíčně, ale může vám to pomoci předejít spouště komplikací i nepříjemností.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

Máš koule? Tak si je hlídej!
Když si stáhneš Hlídače, bude ti pravidelně připomínat, že si máš zkontrolovat varlata. Samovyšetřením odhalíš včas případný nádor a tím zabráníš rozvoji zhoubného onemocnění.

Nádory varlat jsou nejčastějším zhoubným onemocněním diagnostikovaným u dospívajících chlapců a mužů od patnácti do čtyřiceti let. Současná medicína dává těmto mladým mužům velkou naději na trvalé vyléčení. Podmínkou ale je včasné odhalení nádoru. Pravděpodobnost uzdravení, která je v případě nádorů varlat přibližně 85procentní, se totiž při včasné diagnóze zásadně zvyšuje. Mobilní aplikace Hlídač je jedním z prostředků osvěty a prevence.

Hlavní funkce aplikace
• automatické připomínání samovyšetření v předem nastavených intervalech
• odborné lékařské informace o problematice nádorů varlat
• instruktážní video k samovyšetření varlat
• ilustrovaný návod, jak samovyšetření varlat provádět
• interaktivní mapa komplexních onkologických center v ČR

Aplikace je společným projektem studia Sugar & Ketchup a občanského sdružení Bumbaris Paris, které realizuje projekty pro pacienty s nádorovým onemocněním a jejich blízké. Odborným garantem je primářka brněnské onkologie MUDr. Viera Bajčiová, CSc.

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here