Aktualizovaný Chrome Beta pro Android přináší dvě užitečné funkce

0

chrome beta

Mobilní prohlížeč Chrome Beta byl aktualizován na novou verzi 26.0.1410.26, která kromě nejrůznějších oprav chyb a drobnějších vylepšení přináší dvojici užitečných funkcí.

První z nich umožňuje synchronizaci hesel a údajů z automatického vyplňování formulářů mezi mobilní a desktopovou verzí Chromu. Tato na první pohled drobnost dokáže ušetřit mnoho času při přihlašování či vyplňování nejrůznějších formulářů na internetu. Na počítač je však tato funkce zatím dostupná jen v Chromu 26, který je také jen v beta verzi.

Druhou novou funkcí je komprese dat, o které se spekulovalo už o víkendu. Internetové stránky jsou po aktivaci komprese přenášeny přes proxy servery, kde jsou pomocí speciálního softwaru upraveny a následně odeslány do zařízení. Obrázky, videa i další prvky na stránce jsou zmenšeny tak, aby byl přenášený objem dat co možná nejnižší. Tato funkce je vzhledem k nepříjemným datovým omezením ze strany operátora a ne zrovna ideálním rychlostem připojení téměř nepostradatelným pomocníkem každého, kdo svůj smartphone častěji využívá k prohlížení internetu na cestách.

Komprese dat je zatím jen experimentální funkce, kterou je nutno aktivovat přes vývojářské menu, do kterého se dostanete zadáním adresy chrome://flags do adresního řádku. Přes proxy server jsou komprimovány jen HTTP, zatímco u zabezpečených stránek HTTPS tato funkce není z jasných důvodů k dipozici.

Chrome Beta pro Android můžete bezplatně stahovat nebo aktualizovat v Google Play Store. Nezapomeňte, že testovací prohlížeče může obsahovat chyby a nemusí být tak stabilní, jako běžná verze Chromu. Pokud v aplikaci nějakou novou chybu objevíte, můžete na upozornit Google přes tento formulář. Další informace o sestavení 26.0.1410.26 najdete zde.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here