Xiaomi představilo vlastní tablet s výbornou výbavou

0

Po měsících čekání jsme se dočkali tabletu od Xiaomi, kterého známe  především jako výrobce levných a dobře vybavených mobilních telefonů. O tabletu, který by měla společnost představit se hovořilo již dlouho, pravděpodobně nikdo však nečekal, že Xiaomi představí tablet s takovou výbavou, navíc za neuvěřitelnou cenu.

Xiaomi-Tablet-Colours-NVidia-K1

První čeho si všimnete, je 7,9″ displej, což není rozměr pro Android zařízení tolik typický. Ten disponuje rozlišení 2048*1536, což dává jemnost 326 PPI. Většina tabletů na toto rozlišení ani nedosahuje a to mluvíme i o 10″ zařízeních. Co jistě potěší všechny, kteří mají strach o pevnost krycího skla, je fakt, že byl použit Gorilla Glass 3 od Coriningu.

O chod přístroje se stará procesor NVidia Tegra K spolu s grafickým procesorem Kepler. Uvnitř nalezne také RAM o velikosti 2 GB, 16 až 64 GB vnitřní paměti ROM, která bude rozšiřitelná pomocí micro SD karet až do výše 128 GB. Další výbava, které zaujme je 8 MP zadní fotoaparát, 5 MP přední kamera a duální stereo reproduktory.

To vše se vešlo do zařízení o váze 360 gramů a rozměrech 202,1*135,4*8,5 mm. Potešující bude bezesporu i cena. Ta byla stanovena u 16 GB modelu na 1499 čínských juanů (v přepočtu přibližně 4.800,- Kč) a u 64 GB verze na 1699 čínských juanů (v přepočtu přibližně 5.470,- Kč). Pokud se zařízení dostane do prodeje u nás, musíme počítat s cenou o něco vyšší. Připočtěme si DPH, záruku o jeden rok delěí než je poskytována v Číně a koupě už nebude tak atraktivní, přesto na poměr cena/výkon budete jen těžko hledat lepší zařízení.

Zdroj: Gizchina.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here