CyanogenMod 9 pro tablety bude podporovat skutečný multitasking

4

CyanogenMod tým chystá při vývoji CM9 pro tablety, založeného na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, velmi zajímavou funkci: podporu skutečného multitaskingu díky integraci rozšíření Onskreen Cornerstone.

A jak to všechno funguje? Stačí vytáhnout lištu na pravé straně obrazovky a zobrazí se dvě nová okna, ve kterých můžete spustit libovolné aplikace. Najednou tak můžete bez problémů používat až tři aplikace. Podívejte se na následující video:

Vývojáři ze CM týmu v tuto chvíli testují, zda rozšíření pracuje hladce a nezpůsobuje žádné potíže. V případě, že by vše proběhlo bez potíží, setkali bychom se s touto užitečnou funkcí i ve finální verzi CyanogenModu pro tablety.

Cornerstone od Onskreen je open-source projekt, který je zatím v poměrně raném stádiu vývoje. V současné době je rozšíření plně funkční na Wi-Fi verzi tabletu Motorola Xoom. Další informace získáte na oficiálních stránkách vývojářů.

  

zdroj: ap, google+

 • Pepe II

  Odkdy nemá Android „skutečný“ multitasking ?

  • Looki

   Myslím ,že je to myšlěno tak ,že máš ty tři app otevřené všechny najednou a můžeš s nimi pracovat podobně jako na desktopu a nemusíš se mezi nimi přepínat.

   • Přesně tak, i když je to jenom slovíčkaření, tak se dnes s multitaskingem v pravém slova smyslu na androidu nesetkáte. Aplikace spuštěné v pozadí „spí“ a pokud systém potřebuje, klidně je ukončí kvůli nedostatku paměti.

    • anonymous

     Aha, a jak teda vlastne funguje poslech i-radia behem prohlizeni webu a zaroven stahovani v tTorrentu (legalniho obsahu, samozrejme 🙂 )?