Asus ME301T: desetipalcový tablet pro podnikovou sféru

8

Na internet unikly informace o dalším chystaném tabletu od Asusu. Novinka s označením ME301T MemoPad 10 se od ostatních tabletů taiwanského výrobce liší svým určením – nepůjde totiž o klasický univerzální tablet určený zejména pro multimédia, ale o zařízení pro uživatele hledající pracovní tablet. I přesto se však Asusu povedlo udržet na uzdě cenu, která by v Evropě neměla přesáhnout 7 750 Kč.

Co se týče výbavy, můžeme se těšit na čtyřjádrový procesor Tegra 3, 10,1″ displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů a 16GB interní paměť. Dostupná by měla být verze s 3G i verze pouze s Wi-Fi.

Asus by novinku měl, spolu s dalšími očekávanými tablety, představit už za několik dnů na veletrhu CES 2013 v Las Vegas.

zdroj: aa

8 KOMENTÁŘE

  • Co bych si osobně představoval u pracovního tabletu?

   1) kvalitnější konstrukce s vyšší odolností

   2) jiná hardwarová výbava (např. větší baterie, čtečka otisků prstů, lepší konektivita…)

   3) upravený software s důrazem na bezpečnost

   4) předinstalované pracovní aplikace a upravené uživatelské rozhraní

   5) externí klávesnice

   • Ano, ten software mě napadl, ale ve formě, aby opravdu zvládal Office(makra, vzorce, atd.) Jinak pokud by dali za 7,5k i klávesnici,tak by to byla dobrá koupě.

   • Už tf201 měl velmi kvalitní konstrukci, stejně tak tf301 tady asi není co vylepšovat, stejně tak měli (volitelně) klávesnice. Nějaký speciální soft by asi nebyl špatný, ale kdo má Android dlouho už stejně má své favority v každé oblasti a nic nového neocení. A upravené uživatelské rozhraní je vždy na hovno. Snad jen sense od HTC se dá, ale i tak spousta jejich uživatelů ho raději mění za něco jiného. Tohle neumí z výrobců mobilů/tabletů prostě nikdo. Je to smutné, ale všechny úpravy co udělají jsou jen k horšímu.

 1. Tak to jsem teda zvědavý v čem se to bude lišit a v čem to hlavně bude „pracovní“. Protože plánuji nyní si zažádat o nový PC v práci a největší problém je samozřejmě v tom, že tam musí fungovat firemní software, který existuje samozřejmě pouze pro windows. Zatím mám vyhlídnutý tablet Acer Iconia Tab W700

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here