Čteme s Androidem – přehled čteček knih

17

Mnohé na Vánoce potkalo to štěstí, že je pod stromečkem čekal pěkný dárek v podobě zařízení s Androidem. Byla by škoda svůj telefon/tablet nevyužít naplno dle potenciálu, co nabízí. A tak se dá kromě surfování po internetu, hraní her, sledování filmů a dalších věcí třeba na Androidu i číst knížky.

Stačí k tomu jen vhodný nástroj, který vám dovolí knížky pohodlně za chladných zimních večerů u krbu se sklenkou brandy louskat. A že které ty čtečky knih jsou pro Android dostupné a co umějí?

Moon+ Reader

Příjemná čtečka knih s dobrým ovládáním a spoustou funkcí a nastavení. Podporuje formáty epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip nebo OPDS. Prostředí je pěkně provedené a intuitivní. Přímo v aplikaci si můžete nastavit velikost řádku a písma, tučně, kurzívou, stíny, průhlednost a další. Můžete vybírat z 10 předdefinovaných schémat, aplikace podporuje denní a noční režim. K dispozici máte 24 nastavitelných akcí (dotek obrazovky, swipe gesta, hardwarové klávesy) může vyvolat 15 událostí: hledat, zálohovat, témata, navigace, velikost písma a další. Podsvícení je možné změnit pouhým přejetím prstem po levém okraji obrazovky. Podpora gest.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Mimo free verze je k dispozici ještě placená pro, která přidává navíc podporu multitouch, odstraňuje reklamy, přidává možnost zatřesení telefonem pro čtení nahlas (Text-to-speech, podporuje TTS engine), možnost nastavení hesla pro zapnutí, podpora ovládání pomocí kláves na připojeném bluetooth headsetu, podpora přidávání knih na plochu, podpora sdílení vysvětlivek, označení a záložek, podpora PDF, čtení statistiky, zákaznická podpora přes email.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Aldiko Book Reader

Aldiko Book Reader je velmi podobný Moon+ Readeru. Čtečka podporuje formáty EPUB, PDF a Adobe DRM encrypted eBooks. V aplikaci si můžete změnit velikost fontu, typ fontu, barfu fontu a pozadí, zarovnání a další. Aplikace podporuje denní a noční režim. Uživatelské prostředí je velmi přívětivé a intuitivní. Aplikace umožňuje také procházení katalogů a nákup knih. Zajímavostí je podpora fulltextového vyhledávání, slovníku či přidávání vlastních oblíbených katalogů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Aplikace je kromě free verze dostupná i v placené pro. Aldiko Book Reader Premium má navíc funkci zvýrazňování, poznámky, widgety na domovskou obrazovku, rychlejší updaty a neobsahuje reklamu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Cool Reader

Cool Reader je z rodiny freeware open source aplikací, což znamená, že čtečka je vyvíjena fanoušky a programátory zcela zdarma. Vyznačuje se podporou velkého spektra formátů: epub, fb2, txt, doc, rtf, html, chm, tcr, pdb, pml. Aplikace opět umožňuje nastavit velmi mnoho věcí, od barvy, velikosti a typu fontů, přes vzhled pozadí, zarovnávání řádků, css stylů, žáložek, podsvícení, slovníků, stylu posouvání stránek a dalších. Aplikace podporuje denní a noční zobrazení, převod textu na řeč (TTS), export záložek v textu, přidávání fontů písem, autoscroll a další.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Vývojáře aplikace můžete podpořit příspěvkem, za který již ale nic nového neobdržíte, protože aplikace má již vše dostupné. Záleží na vás, který ze 3 dostupných balíčků příspěvků si zaplatíte a stáhnete.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

FBReader

FBReader je čtečka pro nenáročné uživatele podporující formáty epub, rtf, fb2(.zip), mobi, a plain text file. Aplikace obsahuje několik populárních anglických, francouzských, ruských, číných a polských knihoven pro stahování knižních titulů. FBReader spolupracuje s externími slovníky: ColorDict, all Slovoed dictionaries (by Paragon Software), Fora Dictionary, FreeDictionary.org, LEO dictionary. Aplikace je lokalizovaná do 14 jazyků pod open source licencí. Ke čtečce lze dohrát různé pluginy od autora.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Mantano Ebook Reader Lite

  

Jednoduchá čtečka pro ty, kteří potřebují přelouskat obsah ve formátech epub a pdf. Aplikace umožňuje přímé stahování knížek pomocí OPDS katalogů či jejich vlastní tvorbu. Co se týče obsahu v pdf, patří tato čtečka ke špičce. U pdf podporuje rychlé posouvání textu, pan & zoom, dvojité poklepání pro jeden sloupec na displeji, text dokáže přelámat tak, aby byl právě přes celý displej. U epub dokumentů je tradičně možné měnit velikost, vzhled a barfu fontu. Aplikace podporuje denní a noční režim čtení, převod textu na řeč, vytváření poznámek a další.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Vedle free verze je dostupná i verze placená, která odebírá z aplikace reklamu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Book Reader Free (Reader+)

Čtečka podporující formáty epub, rtf, FB2 (. Zip), Mobi, txt, html a OPDS. Aplikace umožňuje nastavit velikost, typ a barvu fontu, barvu pozadí, zarovnání textu, denní a noční režim. Aplikace umožňuje hledat knihy v on-line katalozích. Velkou nevýhodou aplikace je, že obsahuje airpush (zobrazování reklamy na stavovém řádku).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

A jakou čtečku knih používáte vy?

17 KOMENTÁŘE

  • Sice nema moc pokrocile funkce, ale synchronizace s kindlem z toho dela jedinou mou volbu. Kdyz otevru rozectenou knihu, nalistuje se stranka kde jsem prestal na kindlu a obracene.

  • Na Cool Reader jsem narazil prave pri psani clanku. Vypada zajimave, doposud jsem pouzival Mood reader pro. Tak uvidime, jaky budou zmeny.

  • iReader jsem mel puvodne v planu take zminit, ale pri podrobnejsim zkoumani me nezaujal. Jak dlouho jej pouzivate? Zkousel jste i jine ctecky?

   • Kdysi to byla jediná čtečka na android s podporou pdb formátu. Osobně jsem s ní spokojen takže jsem neměl důvod hledat něco jiného. P.

 1. Používám na svém tabletu už asi rok placenou verzi Moon+ Reader, Kindle pro Android a na čtení PDF pak ezPDF Reader, také placenou verzi.

 2. Mám nainstalované 4 čtečky, ale nejvíc používám Moon+ Reader Pro, která toho sice umí dost, jen jsem zatím nepřišel na to, jak ji donutit, aby formátovala text podle stylopisu uvnitř epub.

 3. V pocitaci ziadnu, len masochista cita na pocitaci knihy, alebo ten co chce oslepnut. Jedina citacka knih a ak na pocitaci, tak tam jedine online citacku od ekniziek http://epubreader.eknizky.sk/ Na to, aby som si pozrel ci tu knihu chcem, alebo budem citat a nie len na to, je ta citacka super.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here