Xiaomi je připraveno na vydání nového systému pro své telefony

6

Xiaomi Mi2S kryty

Operační systém – právě toto je jedna z položek, která dělá chytrý telefon smartphonem. Mezi chytré telefony řadíme i telefony Xiaomi, které běží na systému Android, který je upraven do stylu MIUI ROM (Xiaomi ROM). Příští rok ale již tak být nemusí.

Včera totiž společnost Xiaomi ohlásila, že vyvíjí vlastní operační systém pro své telefony. Ten by měl nést název Mi OS a údajně by měl být připraven na použití v další generaci telefonů. Nejspíše se tedy stane to, že Xiaomi Mi4 již nepoběží na systému Android.

K Androidu bude mít systém ale hodně blízko, neboť i nový Mi OS poběží na linuxovém jádře, stejně, jako systém Android. Systém by měl být ve stylu FireFox OS, tedy celý poběží v „prohlížeči“, což výrazně zrychlí běh celého telefonu.

Práce na systému údajně započali v dubnu tohoto roku, což znamená, že systém byl naprogramován přibližně za 5 měsíců. Otázkou ale zůstává, zda-li trh se systémy již není přesycen a Mi OS se v tomto světě uchytí.

 

Zdroj: Gizmochina.com

 • Martin

  Tak a už je jasné, proč z googlu přetáhli toho chlápka 🙂

 • eag

  Teď když se poprvé v historii dostali do kladnejch čísel, zahoděj svoji osvědčenou kombinaci výkoného zařízení s Androidem ktera je přesně to proč lidi Xiaomi chtějí? Blbost. Ten systém bude bud Android kompatibilní nebo pro nižší více spotřebitelské řady telefonu.

  • MaXi

   souhlasim, hlavni sila je v podpore a rozsirenosti Androidu, v mnozstvi aplikaci, kdyby o tohle prisli, nebylo by to ani zdaleka tak atraktivni…

 • Určitě se uchytí. Xiaomi je podle mě jeden z nejnadějnějších výrobců, telefony umí opravdu optimalizovat na rozdíl od ostatních a to je podle mě to nejdůležitější .. nakonec kdo potřebuje android?:)

 • Jimmy

  Se mi líbí, že Google udělal Android (no ok, koupil, ale pak jej vyvíjel dál), udělal s ním díru do světa a teď by se všici mohli posrat z toho kdyby neměli svůj vlastní systém na Linuxu… (Tizen, FireFox OS, Ubuntu, tento balast)

 • xiaomi

  Pokud by někdo měl zájem o modely Xiaomi, které se prodávají, můžete mi napsat na xiaomi@hush.com