V Google Play začaly fungovat ‚chytré aktualizace‘

7

Jednou z poměrně zajímavých novinek Google I/O 2012 bylo představení chytrých aktualizací aplikací skrze Google Play, které již neměly vyžadovat opakované stáhnutí celé aplikace, ale měly si vystačit pouze se stáhnutím souborů, ve kterých došlo ke změnám.

A právě tato novinka se v dnes začala objevovat prvním uživatelům. Například u včerejší velké aktualizace Instagramu se některým lidem stáhlo pouze 3MB dat, i přesto že celý Instagram má přibližně 13 MB.

Změna je na straně serveru Google Play, takže není potřebná úprava aplikací ze strany vývojářů. Koncovým uživatelům se bude zavádět pravděpodobně po vlnách, takže je možné, že se budou některým lidem ještě pár dní ukazovat staré ‚plné‘ aktualizace, moc dlouho by to ale trvat nemělo.

 

A co Vy? Už jste si všimli výrazně menších aktualizací?

Via: apolice, aspin

 • Tomáš Kaplan Fojtík

  Ano, divil jsem se, že se aktualizace Instagramu stáhla tak rychle, tohle to vysvětluje.

 • MMAREK

  Taky mi to už funguje, ale měli by změnit zobrazování těch procent.. je staženo např. 8 % a najednou bum a instalace, docela to mate. Každopádně je to lepší jak stahovat celou appku znova 🙂

  • Tak progress barům, kór pak jejich ukazatelům x% se snad věřit nikdy nedalo a platí-li Marfyho zákony (čemuž věřím 🙂 ) tak ani nebude.

 • Zhouba

  Já bych navrhoval, aniž bych byl hnidopich, že se aktualizace začalY ! Alespoň to tvrdí pravidla mateřského jazyka.

  • třeba autor nemá stejne jako ja čestinu jako matersky jazyk a i kdyby tak splest se muze kazdy 🙂

  • Autor má češtinu jako mateřský jazyk a omlouvá se za chyby. Bohužel se do článku dostala nefinální verze (konečná zůstala ve Wordu).
   Opraveno.

 • AN

  Pan Bouška by se mĕl vrátit na základní školu, pokud neumí základní gramatiku. Najdĕte si na internetu co je to „shoda podmĕtu s přísudkem“. Výmluvy na nefinální verzi si nechte, chyby opravte a styďte se. Takové hrubky píšou pouze nevzdĕlanci a nedoukové. Splést se může každý, ale váš pravopis je naprosto příšerný obecnĕ a netýká se pouze tohoto článku.