Telefony s Androidem jsou poruchovější než konkurence

7

Podle dlouhodobé studie společnosti WDS trpí poruchami hardwaru nejčastěji telefony s operačním systémem Android. Studie probíhala od června 2010 do května 2011 v Evropě, Severní Americe, Jižní Africe a Austrálii. Z celkem 600 000 technických problému byla způsobena hardwarem asi třetina.  V následujícím grafu můžete vidět podíl jednotlivých operačních systémů při problémech s hardwarem:

Důvodem horšího výsledku Androidu je použití tohoto open source operačního systému v telefonech více než 35 výrobců, zatímco Microsoft kontroluje použití WP7 mnohem více a stanovil také minimální hardwarové požadavky. Ještě příznivější je situace pro dva zbylé operační systémy – ty totiž využívají v telefonech jen jejich výrobci Apple a RIM.

zdroj: sb

 • CptShedy

  Android prostě ve všem vítězí 😀

  • Petr Houška

   Jak by řekl Charlie Sheen: „Winning here, winning there, winning everywhere!“ 😀

 • NoNa

  Myslím, že kdyby se prodalo WP7ček co Androidů…tak bude graf asi jinak 😀

 • senky

  V živote som nemal na telefone HW poruchu. SW mi odijde štandardne ale nič čo by som nevedel opraviť 🙂 Nikdy som nemal telefon ani v servise. Teda raz ked sa 2 hodiny pral 🙂 (Motorola D520?, T2288, SE T630, K750, Nokia 6120, E51 Nokia 5800, LG GT540)
  Vačšina servisnych oprav je podľa mna vinou uživateľov ale proste si to nejako vyreklamuju. Napriklad sused sa pol roka sťažoval na telefon že blbne až ked ho doniesol zo servisu tak vysvitlo že mu spadol do zachodu 🙂

 • Lukas

  Jak již psal NONA. Kdyby se ostatních telefonů prodalo stejně jak těch s androidem tak by byl graf uplně jinak. Vždyt hromada čínských low výrobců perou do hromady mobilů android tak to pak trošku míchá karty:). Grafům se nedá veřit…

 • Roman

  Je lež, velká lež a statistika.

 • Jakub

  To maji napsat uz do zahlavi toho clanku, ze si to ty lidi po*erou samy….xD