Taiwanská centrální banka požádala stát o finanční pomoc HTC

6

htc logoNeuspokojivé finanční výsledky tchajwanského výrobce chytrých zařízení, HTC, bohužel nejsou žádnou novinkou. Problémy má firma už více než rok, přičemž spíše než pomalé zlepšování zažívá stále hlubší a hlubší propad.

Výsledkem toho se firma stáhla z dvojice poměrné lukrativních trhů a dá se předpokládat, že s utahováním opasků bude bohužel pokračovat i nadále. Není tak až zas tak velikým překvapením, že tchajwanská národní banka požádala vládu o finanční balíček, který by měl pomoci postavit HTC znovu na nohy.

Důvodem je prý velký dopad výsledků HTC na export a celkový domácí hrubý produkt Tchaj-wanu. Konkrétně prý propad HTC výrazně snižuje export Tchaj-wanu, což nepříznivě ovlivňuje ekonomiku celého státu.

Jak nakonec finanční pomoc HTC pomůže a zda neskončí jen, jako vyhozené peníze prozatím nemůžeme ani odhadovat. Doufejme však, že se HTC vzchopí a bude i nadále poskytovat zajímavou alternativu k ostatním výrobcům.

Zdroj: ac via Commercial Times

 • Tony

  Od prvého štvrťroku sa to zlepšilo a o dosť, ale HTC by stačio aby viac investovali do reklám, keďže v Európe skoro nikto nepozná HTC One X ale iba SGS3 a to hlavne kvôli reklamám.

  • Presne tak HTC má dobré stroje sám som majiteľom jedného z nich, no v poslednej dobe o nich nieje počuť v médiach a to je chyba. 🙁 A pritom minulý rok vyhrali väčšinu z kategórii mobil roka čo je čitateľská anketa, takže ľudia túto značku už poznali, len HTC zaspalo na vavrínoch čo sa týka reklamy 🙁

 • …No…Name…

  Podle mě by to spíš chtělo konečně pořádný telefon. Na Sko se muselo několik měsíců čekat…Včko je na levný telefon celkem drahé a HW takřka stejné jako můj starý Desire. A Xko také bohužel není žádný „must have“ stroj…škoda. HTCčko mám rád.

  • Tony

   Práveže X je jediný schopný konkurent SGS3, ale ako som písal nemá žiadnu reklamu tak sa ani tak dobre nepredáva

   • …No…Name…

    SGS3 mám v práci jako služebák…Xko jsem si chtěl koupit a chvilku jsem ho i měl… Ale S3 je prostě lepší, ač bych si ho sám za svoje prachy v životě nekoupil…tak bych si nekoupil ani žádné ze současných HTC…a to mne trochu mrzí…

    • Tony

     No ak máš rád hnusný TW ktorý má takú ponuku ako hocijaký launcher na Google Play, škaredý dizajn, ktorý vyzerá ako plastová hračka tak jak myslíš.