Taiwanská centrální banka požádala stát o finanční pomoc HTC

6

htc logoNeuspokojivé finanční výsledky tchajwanského výrobce chytrých zařízení, HTC, bohužel nejsou žádnou novinkou. Problémy má firma už více než rok, přičemž spíše než pomalé zlepšování zažívá stále hlubší a hlubší propad.

Výsledkem toho se firma stáhla z dvojice poměrné lukrativních trhů a dá se předpokládat, že s utahováním opasků bude bohužel pokračovat i nadále. Není tak až zas tak velikým překvapením, že tchajwanská národní banka požádala vládu o finanční balíček, který by měl pomoci postavit HTC znovu na nohy.

Důvodem je prý velký dopad výsledků HTC na export a celkový domácí hrubý produkt Tchaj-wanu. Konkrétně prý propad HTC výrazně snižuje export Tchaj-wanu, což nepříznivě ovlivňuje ekonomiku celého státu.

Jak nakonec finanční pomoc HTC pomůže a zda neskončí jen, jako vyhozené peníze prozatím nemůžeme ani odhadovat. Doufejme však, že se HTC vzchopí a bude i nadále poskytovat zajímavou alternativu k ostatním výrobcům.

Zdroj: ac via Commercial Times

6 KOMENTÁŘE

 1. Od prvého štvrťroku sa to zlepšilo a o dosť, ale HTC by stačio aby viac investovali do reklám, keďže v Európe skoro nikto nepozná HTC One X ale iba SGS3 a to hlavne kvôli reklamám.

  • Presne tak HTC má dobré stroje sám som majiteľom jedného z nich, no v poslednej dobe o nich nieje počuť v médiach a to je chyba. 🙁 A pritom minulý rok vyhrali väčšinu z kategórii mobil roka čo je čitateľská anketa, takže ľudia túto značku už poznali, len HTC zaspalo na vavrínoch čo sa týka reklamy 🙁

 2. Podle mě by to spíš chtělo konečně pořádný telefon. Na Sko se muselo několik měsíců čekat…Včko je na levný telefon celkem drahé a HW takřka stejné jako můj starý Desire. A Xko také bohužel není žádný „must have“ stroj…škoda. HTCčko mám rád.

  • Práveže X je jediný schopný konkurent SGS3, ale ako som písal nemá žiadnu reklamu tak sa ani tak dobre nepredáva

   • SGS3 mám v práci jako služebák…Xko jsem si chtěl koupit a chvilku jsem ho i měl… Ale S3 je prostě lepší, ač bych si ho sám za svoje prachy v životě nekoupil…tak bych si nekoupil ani žádné ze současných HTC…a to mne trochu mrzí…

    • No ak máš rád hnusný TW ktorý má takú ponuku ako hocijaký launcher na Google Play, škaredý dizajn, ktorý vyzerá ako plastová hračka tak jak myslíš.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here