Samsung pracuje na Super AMOLED displejích s Full HD rozlišením

1

Podle webu MK News pracuje Samsung na vývoji Super AMOLED displejů s rozlišením 1080p (Full HD) určených pro chytré telefony. Zatím není jasné, kdy přesně se smartphone s tímto displejem objeví na trhu. Otázkou také zůstává, o jakou velikost displeje půjde. Vzhledem k výsledné jemnosti pixelů však jako reálná vypadá minimální uhlopříčka pět palců.

Pozadu nechce zůstat ani LG, které dle dostupných informací také pracuje na smartphonu s Full HD diplejem. Narozdíl od Samsungu však půjde o displej z tekutých krystalů (LCD). Své telefony s 1080p displejem už mají nebo chystají také HTC, Sony a Oppo. Hlavní vlnu telefonů s tímto vysokým rozlišením očekáváme příští rok, kdy bude většina známých výrobců představovat nové vlajkové lodě.

Myslíte si, že mají smartphony s Full HD displeji vůbec smysl? Jak důležité je pro vás při výběru nového telefonu rozlišení displeje? Napište nám své názory do komentářů pod článkem.

zdroj: mk via gsma

  • Lubos Strachota

    Pro me je dulezite, aby mel displej alespon jemnost okolo 250DPI, na mem SGS2 o uhlopricce 4.3palce a rozliseni 480×800 je jemnost 217DPI, zkousel jsem se divat z ruznych uhlu, koukat na pixely z co nejmensi vzdalenosti a je to proste akorat. Ted cekam na Note 2 a ten ma pri sve uhlopricce 5.5palce uz HD rozliseni a to dela 267DPI, u obou mobilu je pouzita RGB matice a mohu rict, ze vypada displej fakt vyborne. Pokud chystaji Full HD, tak at to daji na tablety, ty hodne trpi. Kdyz si vemete jake uhlopricky maji monitory u PC, notebooku a jake maji rozliseni, tak mobily trojnasobne predci jakykoliv jiny produkt. Pokud bude mit mobil uhlopricku mensi nez 5palcu, tak full hd je naprosto zbytecne.