Samsung pracuje na Super AMOLED displejích s Full HD rozlišením

1

Podle webu MK News pracuje Samsung na vývoji Super AMOLED displejů s rozlišením 1080p (Full HD) určených pro chytré telefony. Zatím není jasné, kdy přesně se smartphone s tímto displejem objeví na trhu. Otázkou také zůstává, o jakou velikost displeje půjde. Vzhledem k výsledné jemnosti pixelů však jako reálná vypadá minimální uhlopříčka pět palců.

Pozadu nechce zůstat ani LG, které dle dostupných informací také pracuje na smartphonu s Full HD diplejem. Narozdíl od Samsungu však půjde o displej z tekutých krystalů (LCD). Své telefony s 1080p displejem už mají nebo chystají také HTC, Sony a Oppo. Hlavní vlnu telefonů s tímto vysokým rozlišením očekáváme příští rok, kdy bude většina známých výrobců představovat nové vlajkové lodě.

Myslíte si, že mají smartphony s Full HD displeji vůbec smysl? Jak důležité je pro vás při výběru nového telefonu rozlišení displeje? Napište nám své názory do komentářů pod článkem.

zdroj: mk via gsma

1 komentář

  1. Pro me je dulezite, aby mel displej alespon jemnost okolo 250DPI, na mem SGS2 o uhlopricce 4.3palce a rozliseni 480×800 je jemnost 217DPI, zkousel jsem se divat z ruznych uhlu, koukat na pixely z co nejmensi vzdalenosti a je to proste akorat. Ted cekam na Note 2 a ten ma pri sve uhlopricce 5.5palce uz HD rozliseni a to dela 267DPI, u obou mobilu je pouzita RGB matice a mohu rict, ze vypada displej fakt vyborne. Pokud chystaji Full HD, tak at to daji na tablety, ty hodne trpi. Kdyz si vemete jake uhlopricky maji monitory u PC, notebooku a jake maji rozliseni, tak mobily trojnasobne predci jakykoliv jiny produkt. Pokud bude mit mobil uhlopricku mensi nez 5palcu, tak full hd je naprosto zbytecne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here