Samsung investoval do stylusů, odkoupil 5% podíl Wacomu

1

První model Galaxy Note byl pro Samsung bezesporu hazard, jednalo se o jeden z prvních, ne-li vůbec první plnohodnotný „tabletofon,“ tedy zařízení na pokraji chytrého telefonu a tabletu. Model se navíc pokusil přimět své uživatele využívat k ovládání telefonu stylus. A vyplatilo se. Od té doby Samsung své stylusy pravidelně zdokonaluje a vyrábí více podobných zařízení.

galaxy_stylus

Nyní koupil Samsung 5% podíl ve společnosti Wacom. Ta je jedničkou na trhu s grafickými tablety, ke kterým neodmyslitelně patří prvotřídní stylusy. Dokonce by společnost měla mít 80% podíl na tomto trhu. Není tedy divu, že se Samsung rozhodl právě pro tuto firmu, která se postará a vývoj nových stylusů S-Pen pro Galaxy Note zařízení.

Investice pouhých pět procent by se mohla zdát málo, nicméně údajně vyšla na 60 milionů dolarů. Nová spolupráce se poprvé projeví u zařízení Galaxy Note 3.0, uvidíme, zda se bude model nějak lišit od standardu. Možná bychom se mohli dočkat většího rozšíření stylusů u jiných telefonů a tabletů, ovšem to je pouhá spekulace.

Zdroj: pocketnow

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here