Po ohebných displejích přichází ohebná baterie

0

O senzaci v podobě flexibilních ohebných displejů se napsalo už mnoho článků, dnes však přinášíme zprávu o úspěchu jihokorejských vědců, kterým se podařilo vyvinout ohebnou Li-Ion baterii. Přispěli tak dalším krokem na cestě k flexibilním zařízením blízké budoucnosti. Navíc je podle vědců nová baterii více stabilní a méně se zahřívá než klasické, dnes používané baterie.

flexibil

Baterie byla zkonstruována týmem vědců z Ulsan National Institute of Science and Technology v Jižní Koreii. Pod vedením profesora Lee Sanga, vytvořil tým tekutinu polymer elektrolytu, kterou s využitím nanomateriálů bylo možno použít na jakémkoli povrchu. Poté byly elektrolyty vystaveny ultrafialovému záření po dobu třiceti sekund. Takto zjednodušeně řečeno, prý vzniká flexibilní baterie.

„Dosavadní lithium-iontové baterie se zkapalněným elektrolytem mají problém s bezpečnostní, neboť film, který odděluje elektrolyt, se může vlivem tepla rozpustit a v tomto případě mohou přijít do styku pozitivního a negativního náboje.“ řekl ministr školství, vědy a techniky, jehož resort spolufinancoval výzkum.

Vzhledem k tomu, že nová baterie používá sice flexibilní, ale pevné materiály a ne kapaliny, lze očekávat mnohem větší míru stability a bezpečnosti.

Zdroj: inhabitat via: mojandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here