Nokia testovala Android na svých smartphonech Lumia

0

Nokia LumiaAčkoliv byla kombinace Nokie a Androidu považována už od počátku za utopii, poslední jiskra naděje vyhasla až na začátku září, kdy Microsoft oznámil nákup mobilní divize finské společnosti za 5,44 miliardy eur. Podle deníku The New York Times však byl smartphone s logem Nokia a operačním systémem Android poměrně reálnou možností.

V roce 2011 sice Nokia uzavřela partnerství s Microsoftem, ale to by skončilo už na konci roku 2014. Pokud by se obě společnosti nedohodly na prodloužení spolupráce, mohla by Nokia v příštím roce začít vyrábět smartphony na jiné platformě než Windows Phone.

Důkazem, že Nokia o použití Androidu opravdu uvažovala, jsou výpovědi několika zaměstnanců finské společnosti, podle kterých byl operační systém od Googlu dokonce testován na telefonech Lumia. Podle vývojářů nebyl port Androidu na smartphony Lumia, které jinak běží na platformě Windows Phone, žádný větší problém.

Obě společnosti se ke zprávě odmítly vyjádřit. I přesto, že šlo o tajný projekt, vedení Microsoftu o jeho existenci údajně vědělo. Je však velmi pravděpodobné, že po akvizici Microsoftem je celý projekt Nokie s Androidem u konce.

zdroj: The New York Times Bits via The Verge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here