Sony Xperia Z2: jaká bude další vlajková loď? [spekulace]

0

Sony Xperia Z1 detail

Sony sice svou poslední vlajkovou loď Xperia Z1 představilo teprve před necelými dvěma týdny, ale na internetu už se začínají objevovat spekulace o nástupci, k jehož představení nejspíš dojde na lednovém veletrhu CES 2014 v Las Vegas. Chystaná novinka má údajně kódové označení Avatar a na pultech obchodů by se mohla objevit pod názvem Xperia Z2.

Ve srovnání s předchůdcem nejspíš trochu povyroste displej, který by měl nabídnout úhlopříčku 5,2″ nebo 5,5″. Rozlišení zatím upřesněno nebylo, ale podle uniklých informací by měla jemnost displeje pokořit hranici 500 ppi. Zdroj dodává, že displej by měl opět nabídnout označení Triluminos, ale vůbec poprvé údajně Sony použije technologii IGZO, kterou vyvinul Sharp. Obrazovka využívající polovodiče z india, gallia, zinku a kyslíku nabídne například nižší nároky na baterii telefonu.

Procesorem by měl být opět čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) s grafickým čipem Adreno 330, který ale bude údajně doplněn o 3GB RAM. K další výbavě se nejspíš zařadí 20,7mpx fotoaparát s xenonovým bleskem, 3500mAh baterie a operační systém Android 4.4 KitKat.

zdroj: Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here