Nikon ukázal první rendery fotoaparátu s Androidem

3

I přesto že jsou ve světě androidích zařízení běžnější chytré telefony s mobilním fotoaparátem, tak se čas od času objeví i jejich opak a tedy klasický kompaktní fotoaparát s operačním systémem. Takovou první vlaštovkou zkoušející tento koncept byl Polaroid SC1630 představený na lednovém CESu.

V jeho stopách se začátkem tohoto měsíce vydal také, v Evropě pravděpodobně známější a rozšířenější, Nikon, který uvedl, že plánuje nový kompakt Coolpix S800 s operačním systémem Android. A právě ten se dnes objevil na prvních presentačních renderech.

 

Novinka bude mít ve výbavě objektiv s ohniskovou vzdáleností 25-250mm, 3,“ OLED displej, GPS a Wi-Fi. Operačním systémem bude starší Android 2.3 Gingerbread, který ale bude nejspíš doplněn o výraznou grafickou nadstavbu od Nikonu. Velkou výhodou bude plný přístup ke Google Play Store, díky kterému bude možné do fotoaparátu stahovat nejen aplikace pro pořizování a úpravu fotek.

Nikon Coolpix S800 bude tedy mít oproti konkurenci hned několik výhod: přesnou geolokaci díky integrované GPS, rychlé sdílení přes Wi-Fi, pořizování a editace fotografií pomocí aplikací třetích stran a používání všech dalších aplikací z Androidu, jako například e-mailový klient, Facebook, mapy s navigací, internetový prohlížeč a jednoduché hry. Další informace o fotoaparátu se dozvíme až po jeho oficiálním představení.

Oficiálního uvedení tohoto telefonu bychom se měli dočkat již zítra, 22. srpna.

Zdroj: theVerge, talk, pocketnow

  • Jirka

    Ale výdrž na jedno nabití bude 5 hodin,ne? :-/

    • Otázka je, jestli při aktivním focení opravdu potřebujete více.
      Přeci jen fotoaparát většinou nemáte zapnutý pořád, ale ‚otevíráte‘ ho jen při focení.