Nikon ukázal první rendery fotoaparátu s Androidem

3

I přesto že jsou ve světě androidích zařízení běžnější chytré telefony s mobilním fotoaparátem, tak se čas od času objeví i jejich opak a tedy klasický kompaktní fotoaparát s operačním systémem. Takovou první vlaštovkou zkoušející tento koncept byl Polaroid SC1630 představený na lednovém CESu.

V jeho stopách se začátkem tohoto měsíce vydal také, v Evropě pravděpodobně známější a rozšířenější, Nikon, který uvedl, že plánuje nový kompakt Coolpix S800 s operačním systémem Android. A právě ten se dnes objevil na prvních presentačních renderech.

 

Novinka bude mít ve výbavě objektiv s ohniskovou vzdáleností 25-250mm, 3,“ OLED displej, GPS a Wi-Fi. Operačním systémem bude starší Android 2.3 Gingerbread, který ale bude nejspíš doplněn o výraznou grafickou nadstavbu od Nikonu. Velkou výhodou bude plný přístup ke Google Play Store, díky kterému bude možné do fotoaparátu stahovat nejen aplikace pro pořizování a úpravu fotek.

Nikon Coolpix S800 bude tedy mít oproti konkurenci hned několik výhod: přesnou geolokaci díky integrované GPS, rychlé sdílení přes Wi-Fi, pořizování a editace fotografií pomocí aplikací třetích stran a používání všech dalších aplikací z Androidu, jako například e-mailový klient, Facebook, mapy s navigací, internetový prohlížeč a jednoduché hry. Další informace o fotoaparátu se dozvíme až po jeho oficiálním představení.

Oficiálního uvedení tohoto telefonu bychom se měli dočkat již zítra, 22. srpna.

Zdroj: theVerge, talk, pocketnow

3 KOMENTÁŘE

    • Otázka je, jestli při aktivním focení opravdu potřebujete více.
      Přeci jen fotoaparát většinou nemáte zapnutý pořád, ale ‚otevíráte‘ ho jen při focení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here