Nabíjení v lese? Žádný problém!

0

biolite-campstove-2

Většina turistů má při své náročné tůře jeden nemalý problém – výdrž baterie. Pokud vlastní smartphone dá se očekávat, že několika denní výlet například se zapnutou GPS a občasným zavoláním jednoduše nevydrží. A ačkoliv nejde o novinku z posledních pár dnů, přesto o ní informujeme, protože začínají prázdniny a tudíž pro některé turistické výlety.

Telefon se vybije a poté nastává problém, kde telefon nabít. V tuto chvíli by vám mohla pomoci lesní nabíječka BioLite CampStove. Tato nabíječka se skládá ze dvou částí, přičemž jedna z nich je bateriový agregát a druhá část je nádoba komínového tvaru, do které vkládáme dřevo nebo nějaké tuhé podpalovače.

Po zapálení se vyprodukované teplo z ohně transformuje do agregátoru a přeměňuje se na energii pro váš telefon skrze termočlánky. Tyto termočlánky nejenže přivádí energii k USB konektoru, ale také dodávají šťávu pro větráček, rozfoukává oheň, k dosažení větší účinnosti.

scheme_about_technology1b

USB konektor je již klasicky standardem napětí 5 V a CampStove dokáže při plném výkonu dosáhnout 2 W a při špičce 4 W. Výrobce uvádí pro příklad nabíjení iPhonu 2, který se za pomoci této nabíječky dokáže nabít za 20 minut pro 60 minutové volání. Zařízení si lze pořídit za cirka 2600 Kč

via Androidportal.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here