Analytici předpovídají: Google Glass budou mít stejný úspěch jako měl iPhone

1

Google Glass

Velký wow efekt, který se povedl Googlu s vyvíjenými Google Glass nenechal bez povšimnutí přední analytiky. Ti předpovídají brýlím velkou budoucnost, dokonce se nebojí ani srovnání s úspěšným iPhonem, který dokázal vytvořit trh s novodobými smartphony, jak je známe dnes.

Ať jsme příznivci Google Glass či nikoliv, musíme si přiznat že je zde pravá doba pro uvedení tohoto produktu na trh. Podíl smartphonů s Androidem neustále narůstá a lide jsou ochotni zaplatit za svůj přístroj více než 10 000 Kč, ten jím nabídne téměř vše na co si lze vzpomenout dokonce je zde možnost smartphone spárovat s různými doplňky a příslušenstvím, díky kterému můžete například sledovat vlastní denní výdej energie a mnoho dalšího.

Když se nad vývojem smartphonů v posledním roce zamyslíme, vyjma vylepšené odolnosti, výkonu, či různých vychytávek nemají co průkopnického nabídnout. A právě proto je zde čas pro něco nového a cool, jak se zdá tak právě tím produktem podle analytičky Sarah Rotman Epps budou Google Glass.

Sarah Rotman Epps předpovídá, že jen v USA je 21,5 milionů potencionálních zákazníků, kteří mají zájem o rozšířenou realitu s brýlemi od Googlu. Když si tyto odhady z USA přeneseme na celý svět tak se můžeme pohybovat okolo 200 – 300 milionů zájemců, v mnohých krajinách bude úspěch hodně záležet na tom, jak Google nastaví cenovou politiku a za kolik bude konečný produkt prodávat. V momentální distribuci nabídl Google vývojářům Google Glass za $1500, což není zrovna málo.

V příštím roce začne oficiální prodej, který rozhodne o tom zdali Google Glass budou následovat úspěch iPhone či nikoliv. Co si myslíte vy?

Zdroj: news.cnet.com

1 komentář

  1. Hm, pristi rok je „skoro“ akorat. Porno bez momentalniho impulzu je uz ohrany a pro nevidome je to jen zlevneni futuristicke pece. Aaaaaale….

    Ale iPhone 6.5 (ci SGS VI a pod.) budou i nadale dulezitejsi… Yup, humans.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here