Mobilní hry se prodávají mnohem více než klasické

2

appannie

Pokud si myslíte, že nejprodávanější hry jsou právě ty na počítač, jste na velkém omylu. Nejvíce se neprodávají ani hry na herní konzole. Mnohem lépe se ve statice umísťují hry na chytré telefony a tablety. Mezi platformami vede Android, druhý iOS a třetí překvapivě Symbian.

Nejnovější studii vypracovala firma App Annie společně s IDC. Vyplynulo z ní, že nejvíce příjmů generují právě hry na mobilní zařízení. Co se týče instalací na jednotlivých platformách ke konci roku 2012, suverénně vede Android. Má více než polovinu všech instalací, přesněji 54 %. Druhý s 18 procenty je iOS a třetí skončil Symbian, který dosáhl na 14 procent.

Vlastně se není čemu divit, stále zaznamenáváme, že velmi známé a kvalitní PC tituly jsou vytvářeny také ve verzi pro telefony a tablety. Ovšem opačně to moc nefunguje, snad až na některé výjimky jako třeba Angry Birds.

Další možností proč tomu tak je, je fakt, že hry na telefony a tablety jsou levné. Průměrně stojí hra na mobil okolo 60 korun, ovšem na klasické PC je to 400 až 800 Kč a na konzoli stejně tak. A u některých žánrů rozdíl v kvalitě mnohdy člověk ani nepocítí.

Zdroj: phonearena

 • lolipop

  to je svatá pravda, při cca 50kč za hru pro lidi nemá smysl si ji někde ukrást jako třeba na PC

  • Ladislav Slezák

   Také nákup hry a instalace je na Androidu (a na smartfounech obecně) opravdu jednoduché a rychlé, narozdíl od PC…

   A navíc jsou občas slevové akce a dobré hry jde koupit třeba i za dvacku.