Aktualizace Google Play Services přináší přihlašování pomocí Google+

0

Podobně jako Facebook má Facebook Connect, umožňující uživatelům přihlásit se na webu a v aplikacích pomocí Facebook účtu, Google má ode dneška službu s názvem Google+ sign-in. Podobná služba jako Connect od největší sociální sítě nabízí spousty výhod nejen pro koncového uživatele, ale také pro vývojáře aplikací.

androiddev_title_image

Poslední aktualizace Google Play Services s pořadovým číslem tři, která umožňuje vývojářům integrovat služby Google do svých aplikací, přinesla vítanou službu. Jejím názvem je Google+ sign-in a prostřednictvím které se můžete přihlašovat na webech a v aplikacích prostřednictvím svého Google+ účtu bez nutnosti zdlouhavé registrace na daném webu.

Google+ sign-in automaticky odešle na daný web profilový obrázek a základní informace o profilu na Google+. Podobně tomu tak je v případě přihlašování v aplikacích. Google+ sign-in dále nabízí možnost automatického sdílení aktivity uživatele z přihlášeného webu či aplikace na sociální síti Google+. Pokud se uživatel přihlásí na stránce, která nabízí aplikaci ke stažení, může si ji stáhnout do telefonu jedním kliknutím a to bez nutnosti návštěvy obchodu Google Play.

Pro bezpečnější používání této služby je zde možnost přihlášení ve dvou krocích a to prostřednictvím ověření přes mobilní telefon. Správa aplikací, které  mají přístup k vašemu Google+ účtu se nachází na této adrese.

Výše zmíněný Facebook Connect funguje na podobném principu a je k dispozici již delší dobu. Integrace do webových stránek se Facebooku povedla. Na druhou stranu se Google spíše snažil propojovat své služby aby vznikl jakýsi interní ekosystém. Nyní se také Google pouští do integrace s webovými stránkami a aplikacemi. Zhruba 135 miliónů aktivních uživatelů Google+ tento krok jistě ocení.

Zdroj: Android Developers Blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here