LG ukázal 5,5“ displej s rozlišením 2560×1440 obrazových bodů

3

LGD-QHD-Panel_3

Pokud jste si mysleli, že honba za co nejvyšším rozlišením, kterou – v té době ještě z rozumných důvodů – rozpoutal Apple se svým retina displejem, skončila u současných 5‘‘ panelů s rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, tak jste na omylu. Nejméně tedy podle jihokorejského LG, které dnes ráno představilo prototyp 5,5 palcového displeje s QHD rozlišením, tedy 2560X1440 obrazovými body.

To v poměru znamená jemnost 538 obrazových bodů na palec, což je podstatně více, než nabízí třeba HTC One (469) nebo Samsung Galaxy S 4 (441), o iPhone 5 (326) nemluvě. Vzhledem k šíleně vysoké jemnosti ale vyvstává otázka, zda to má vůbec smysl. Už okolo hranice 320 bodů na palec totiž přestávají být z běžné vzdálenosti viditelné jednotlivé pixely, takže zvyšování rozlišení přestává mít výrazný dopad na vnímanou jemnost.

Vedle jemnosti ale nový displej dokáže zaujmout i rozměry, s tloušťkou 1,21 milimetrů a okraji pouhých 1,2 milimetrů je totiž údajně nejtenčím a jedním z nejužších displejů vůbec.

Kdy se nového panelu dočkáme v reálných zařízeních, se zatím neví, rozhodně to ale nebude dříve než v předvánočním trhu.

Zdroj: LG

  • Tom

    jak by bylo dobře, kdyby se výrobci takhle hnali za výdrží telefonů, co by uvítala drtivá většina uživatelů…

  • Ip Man

    Hlavně pozor! neplést si toto nové rozlišení QHD se starým (qHD), který nabízí 540 x 960 pixelů! Nový QHD displej má rozlišení 2560x1440p přináší 538ppi, a svítivost (430 nitů). Zde Q totiž neznačí čtvrtinu (quarter) nýbrž ale čtyřnásobek (quad), což samozřejmě přijde trochu matoucí, mohlo by se u quad použít jiné písmeno.

  • Hudlanek

    Trochu pochybuji, že to normální oko snese/pozná, ale i tak je to parádní krok kupředu. Ještě nedávno jsem pařil hada na jednobarevné nokii. Great job LG..