LG Optimus G2 by mohl mít dotykové ovládání na zadní straně

0

LG

Nedávno představený LG Optimus G Pro se sice ještě ani nezačal prodávat v Evropě a USA, jeho výrobce ale už chystá nástupce. Nová vlajková loď, která by měla dostat název LG Optimus G2, poprvé objevila před několika týdny v benchmarku. Nyní se na internet dostala zajímavá spekulace, podle které by měl být smartphone vybaven dotykovou plochou na zadní straně displeje.

Dotyková plocha by uživateli umožňovala posouvat stránky či ovládat hry bez použití dotykového displeje. LG Optimus G2 by měl přijít s velmi nízkou tloušťkou, takže se spekuluje o tom, že by dotykové ovládání na zadní straně mělo nahrazovat tlačítka na boku smartphonu.

Musíme však poznamenat, že podobný způsob ovládání není úplnou novinkou. Už v roce 2006 si jej patentoval Apple, který jej plánoval využívat u svých tabletů. Dotykovou plochu na zadní straně využila v minulosti u několika svých smartphonů Motorola a spekuluje se, že jí bude disponovat i chystaná Motorola X. A v neposlední řadě o patent na obdobnou technologii letos zažádal Google.

LG Optimus G2 by mělo mít 5″ displej s Full HD rozlišením, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, 2GB RAM, 13mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerku pro videohovory, baterii s vysokou kapacitou a operační systém Android 4.2 Jelly Bean (nebo vyšší). Korejský výrobce svou novou vlajkovou loď údajně představí na podzim letošního roku.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here