LG chystá telefon s vlastním čtyřjádrovým procesorem

3

LG se vydává po stopách úspěšné čínské společnosti Huawei, chystá chytrý telefon, který bude osazen vlastním čtyřjádrovým procesorem. Nový smartphone plánuje představit už letos v září, avšak termín se pravděpodobně ještě posune.

Většině výrobců telefonů dodává procesory Qualcomm popřípadě nVidia. LG se rozhodlo pro procesor s ARM Cortex A-9 architekturou. Je škoda, že nezačne vyvíjet procesor, jenž bude založen na ARM Cortex-15, tedy architektuře novější generace. Takový procesor je zatím jen v několika málo zařízeních na trhu, LG tak mohlo být mezi prvními a využít procesor jako reklamní tah.

Model bude vycházet z Optimusu 4X HD. Jisté je, že bude osazen displejem True HD a fotoaparátem o rozlišení deset megapixelů. Dále je velmi pravděpodobný Android 4.1 Jelly Bean.

Zdroj: Phone Arena

  • mechtuar

    když budou prdět na podporu jako u předchozích modelů tak jim ani 50 jader nepomůže 🙂 

  • Robin Raven

    at jde LG do PR….LE i se čtyřjádrem!!!spousta lidí co si od těchto slibotechen zakoupila smartphone čeká na pořádný softwer a aktualizaci androidu na ICS o JB ani nemluvě tím by se měla spol.LG zaobírat!!!Jinak si můžou podat ruce s Nokii na cestě do pekel!!!