Instagram Socialmatic Project – dočká se Instagram vlastního zařízení?

0

Instagram není třeba nijak zdlouhavě představovat. Aplikaci, která na Android přišla z konkurenčního iOS, jsme na našem webu rozebírali již několikrát. V kostce se jedná o nástroj, s jehož pomocí můžete pořizovat čtvercové fotografie, které můžete zkrášlovat aplikováním různých filtrů. Výsledné snímky pak můžete sdílet v rámci vlastní fotosociální sítě. Ale nechme Instagram Instagramem, obsah tohoto článku je o něčem jiném…

Jeden z našich čtenářů, pan Blahoslav Socha, nám dal tip na zajímavý projekt, který recenzuje na svém blogu.  Projekt nese název Instagram Socialmatic Project a zabývá se konceptem jakéhosi fotoaparátu, který designově vychází z loga aplikace Instagram. Aby toho nebylo málo, navíc by toto zařízení mělo kromě focení také umět aplikovat filtry a upravené fotky ihned tisknout na fotopapír, stejně jako funguje legendární Polaroid. V podstatě se z původně softwaru stane hardware se zachováním koncepce i myšlenky.

V současné době se projekt nachází ve fázi konceptu. Na internetu již začali lidé reagovat s převážně kladnými ohlasy. Velká většina z nich je z konceptu nadšená a ptá se, kdy si zařízení bude moci zakoupit. Na podporu vývoje jsou dokonce vybírány dobrovolné příspěvky, takže pokud máte pocit, že celý tento projekt je dobrý nápad (a není to jen nějaká kachna), můžete sami libovolným příspěvkem v USD přispět na vývoj tohoto zařízení.

Jaká je představa o vlastnostech Instagramfotoaparátu? Dle konceptu by měla zahrnovat především:

 • 16 GB úložiště
 • WiFi a Bluetooth
 • 4:3 dotykový display
 • 2 hlavní čočky; jednu pro focení a druhou pro 3D filtry, webkameru a čtečku QR kódů
 • optický zoom
 • LED blesk
 • vestavěnou tiskárnu pro okamžité vyvolání vašich Instagram fotek
 • zásobník na fotopapír
 • zásobník na 4 základní barvy, které budou mít každá svoji vlastní cartridge
 • InstaOS 1.0 – speciální verze operačního systému vytvořená pro tento unikátní fotoaparát; má spojovat Facebook s Instagram funkcemi softwaru (sdílení fotek)
 • kompatibilitu s iOS a Android aplikacemi

Samotný projekt láká na vizualizaci představy, kdy si vyfotíte svoji Instagram fotografii a ihned ji můžete sdílet nebo vytisknout. Fotopapír by měl být v retro stylu a na jeho okrajích by mělo zbývat dost místa na případný popisek, tak jak to znáte z Facebooku.

Přijde vám tento koncept zajímavý, nebo spíše jako šílenost? Dle mého názoru to vše opravdu zní zajímavě, ale moc nevěřím v realizaci nebo praktičnost tohoto zařízení. Také se nikde nemluví o ceně, která dle mého soudu nebude nejnižší. Už jen samotný vývoj a to, že by toto zařízení bylo jediné svého druhu, by cenu určitě šíleně navýšily.

Zdroj: sogise.blogspot.com; idiegogo.com