HTC pro rozvíjející se trhy použije procesory od MediaTeku

0

mediatek

O tchajwanském výrobci HTC se v poslední době mluví často. Je to také tím, že situace ohledně této společnosti je velmi zajímavá. V rámci zlevnění některých svých modelů a zvýšení tak konkurenceschopnosti došlo k optimalizaci výroby, jinými slovy k přesunutí výroby jinam a zavření některých vlastních továren.

Společnost si uvědomuje tlak, který na ní vyvíjí nejen investoři a samozřejmě se snaží dostat ze ztrátové propasti a stabilizovat své hospodářské výsledky. I kdyby to měl ze začátku být jen vyrovnaný rozpočet, stále se prezentuje lépe jako provozní ztráta, kterou HTC poprvé v milosti zaznamenalo.

Navíc se objevily spekulace, že by výrobce mohl začít používat čínské procesory z dílny MediaTek. Ty jsou samozřejmě levnější a tak částečně dokáží srazit cenu telefonu. Podle informací by měly být tyto procesory použity jen pro rozvíjející se trhy. Navíc vyšší třída zůstane osazena procesory od Qualcommu apod.

Je třeba si uvědomit, že čipy od MediaTeku nejsou o nic méně kvalitní a výkonné. Rozhodně jsou však levnější. Navíc mají slušný poměr mezi výkonem a spotřebou.  Právě proto by je měl začít možná využívat i Samsung na svých levnějších modelech, alespoň se o tom spekuluje.

V dnešní době jsou tyto čipy hojně využívané zejména čínskými výrobci. Ale používat je u některých svých modelů začal třeba i japonský výrobce Sony.

zdroj: pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here