Auto od Googlu řídí lépe než kdejaký profesionální řidič

0

O Autech, která jezdí bez řidiče, jste již určitě slyšeli. Projekt, který v Googlu započal v roce 2010, se prohání ulicemi a sbírá tisíce naježděných kilometrů, ze kterých sbírají analytici cenná data.

ku-bigpic

Projekt zaměřený především na novou generaci autonomních automobilů se ale musí vypořádat s nejednou lehkou situací. Za uplynulé tři roky se ale autonomní vozy Googlu naučily spoustu nových věcí a řešení situací tak mnohdy zvládají lépe, než člověk. Jednou z nich je i  řízení vozu.

Nejen, že je doprava tímto vozítkem plynulejší, ale dokonce i bezpečnější, protože například v kolonách si auto udržuje přesně daný odstup od auta před sebou. Reakce na změnu pozice auta, kdy se zrychluje nebo naopak zpomaluje, je plynulejší než u profesionálních řidičů Googlu.

„ Trávíme méně času v nebezpečné blízkosti jiných automobilů. Naše auto dokáže řídit plynuleji a bezpečněji.“ Prozradil vedoucí projektu autonomních vozů Chris Urmson.

Google tak udělal v tomto odvětví pořádný pokrok, ale člověka za volantem mnohdy nahradit nelze. Situace, které auto nebude mít naučené nebo když bude potřeba rychle zareagovat, auto jednoduše nezvládne. Ale pouze zatím. Kdo ví, kam se Urmson a jeho tým dostanou v nejbližší době.

Zdroj: jalopnik

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here