HTC One S má problémy s kvalitou keramického krytu

6

Speciálně upravený kryt patří bezpochyby k nejzajímavějším vlastnostem nového telefonu HTC One S. Někteří uživatelé si ale stěžují, že na vrchní části telefonu je kryt po několika dnech až týdnech používání poškozený (viz fotografie na konci článku). Oprýskání se objevuje i přesto, že s telefonem nebylo zacházeno nijak hrubě, ani během používání nespadl na zem. Někteří uvádějí, že na vině je ostrá hrana v horní části telefonu, zatímco jiní předpokládají, že je poškození způsobeno chybou ve výrobním procesu. HTC zatím k situaci nevydalo žádné prohlášení.

Kryt se speciální úpravou měl být přitom chloubou telefonu HTC One S. Taiwanská společnost při výrobě použila kvalitní slitinu hliníku běžně využívanou v letectví a kosmonautice, který je po delší vystaven elektrickému napětí 10 000 voltů. Následně proběhne chemická reakce (oxidace), která vytvoří keramický povrch. Tento proces nazývaný „Micro Arc Oxidation“ by měl zajistit pětkrát vyšší pevnost krytu ve srovnání s běžnými hliníkovými materiály a třikrát vyšší pevnost ve srovnání s ocelí. Tělo telefonu HTC One S by nemělo být jen velmi odolné proti poškrabání a jinému poškození, ale také příjemné na dotek.

 

Jste vlastníky HTC One S a objevil se na vašem telefonu podobný problém? Napište nám své zkušenosti do komentářů pod článkem.

zdroj: pa

6 KOMENTÁŘE

  1. A je to tu znovu > kvalita dílenského zpracování či materiálů u HTC. Já si již žádný HTC neplánuji koupit. Problémy se zadnímy kryty u Touch Pro 2 nebo Desire S mě v tomto utvrdili. Bohužel.

  2. Měl jsem HTC Wildfire 2 roky a bez problémů, vydžel mnoho pádu. Měsíčně provolám cca 40-60 hodin. Nechám jej kompletně překrytovat a nechám pouze staré střeva a v rodině bude fungovat ještě pár let. Nyní jsem zakoupil HTC ONE S černý a během 2 hodin používání jsem si odřel horní část krytu přeně tak jako na fotografii u článku. Telefon nespadl pouze se zasouval do předních kapes kalhot. Mám jěště jeden modrý kryt tak ho vyměním na tom je ta horní hranka světlá a předpokládám, že nebude oděrky tolik vidět. Jinak spokojenost, vlasně ještě jedna věc v nastvení internetu musím mít nastaveno pouze přes GMS. Pokud dám automatické přecházení sítě na 3G u O2 tak se mi telefon při přejezdu mezi vysílači s normálním a 3G sítí blokne. Nemá signál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here