Google možná vydělal mezi roky 2008 a 2011 více na ostatních mobilních systémech více než na Androidu

4

Google logoŽe Microsoft minulý rok vydělával na Androidu více peněz než na vlastním operačním systému Windows Phone je poměrně obecně známý a mnohými také zesměšňovaný fakt. Podle magazínu Guardien však nebyl jedinou firmou, jejíž zisky plynuly rychleji z cizího než vlastního, a tím dalším měl být, věřte nevěřte, samotný Google.

Alespoň to tedy vyplynulo z jednoduchých počtů, které na základě informací ze soudního sporu Googlu proti Oracle ukazovali, že Google na Androidu mezi roky 2008 a 2011 vydělal 543 milionů dolarů.

K tomuto číslo se došlo následujícím způsobem. Google koncem minulého roku nabídlo Oracle odškodnění, kde nabídl 2,8 milionů dolarů v hotovosti za ztráty z let 2008 a 2011 a následně 0,5% veškerých zisků z Androida do prosince 2011, kdy končí jeden z dvou souzených patentů, a 0,015% taktéž z veškerých zisků do roku 2018, kdy končí druhý. Pak stačilo jen zauvažovat, že oněch 2,8 milionů bylo vypočítáno stejnou metodou a jde tedy o 0,515% veškerých zisků a konečné číslo bylo na světě.

Paralelně k tomu byly odhadnuty veškeré zisky z mobilních zařízení Googlu za roky 2008 až 2011, které měli činit 2,5 miliard dolarů. Zde se naopak vycházelo ze slov výkonného ředitele Googlu, který v říjnu minulého roku uvedl, že se zisky z mobilních zařízení zvedly za posledních 12 měsíců 2,5 krát na 2,5 miliard.

Jednoduchou úvahou, předpokládající, že celý mobilní business vydělal v Googlu jen za rok 2011 2,5 miliard a Android za tři roky (2008-2011) „pouhých“ 543 milionů, se pak došlo k tomu, že ostatní mobilní systému, konkrétně z největší části zřejmě iOS, vydělává Googlu více, než jeho vlastní systém.

Samozřejmě se to nedá říci jednoznačně, není totiž známa přesná metoda měření a konkrétně u výdělků z Androidu není úplně jisté, co všechno bylo započítáno. Nicméně i tak jde o poměrné překvapivou a bezesporu zajímavou informaci.

zdroj: theGuardian

 

4 KOMENTÁŘE

  1. myslím že to je blbost..google vydělává především reklamou takže čím víc androidu prodá tím více lidí zhlédne reklamu..a neřekl bych že ios zařízení je víc než androidu když se každý den aktivuje 850 000 …a co dělá pro ios?nejvíce asi mapy..a za ty že by tolik vydělal?dál nevim 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here