Google zprovoznil placení kreditem v Google Play v dalších zemích

4

Google play - tlačítko

Zatímco spuštění podpory placení v Google Play obchodě pomocí PayPalu se i přes mnohé spekulace podpořené reálnými důkazy asi už nikdy nedočkáme, tak například takového placení pomocí kreditu mobilního operátora bychom se naopak přes dlouhou skepsi nakonec dožít přeci jen mohli.

Google totiž dnes oznámil rozšíření výčtu zemí, ve kterých je právě placení kreditem operátora skrze SIM kartu povolené. Česká republika tedy mezi novými zeměmi není, takže zas tak brzy se tu snazšího placení nedočkáme. Nově se jej však dočkají zákazníci operátorů Telstra v Austrálii, Teleon v Norsku a Beeline v Rusku.

Dá se tedy s trochou nadsázky říci, že s Německem, kde je placení umožněno u všech operátorů, tedy jak Vodafonu, tak i O2 a T-Mobilu, Francií s SFR, Itálií s Vodafone, UK s T-Mobilem a Vodafone a mnohými dalšími je již Česká republika logicky na řadě.

Samozřejmě jde spíše o přání než fakty podloženou informaci. Na druhou stranu je ale pravda, že ostatní západnější země již placení kreditem povolené mají a v Česku působící operátoři jsou navíc jen dceřinými společnostmi těch, se kterými se již Google jinde dohodl. Suma sumárum by tedy rozšíření do Čech nemělo nic bránit.

Zdroj: support.google/billing via androidpolice

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here