ZTE Grand Memo nenabídne Snapdragon 800, udávaná velikost RAM byla také nepravdivá

0

zteGrandMemo

Když byl tabletofon ZTE Grand Memo včera představen na mezinárodním mobilním veletrhu v Barceloně, tak způsobil poměrně veliké pozdvižení. Svou hardwarovou výbavou totiž nechal z hlediska čistého výkonu ve stínu nejen ty nejlepší aktuálně prodávané telefony, ale i ty, které se na trh teprve chystají, HTC One a spekulovaný Samsung Galaxy S IV nevyjímaje.

Měl totiž nabídnout zatím v žádném jiném telefonu neviděný čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 doplněný vybavený grafickým čipem Adreno 330 a doplnený o 2 GB operační paměti RAM.

Redaktorům serveru androidpolice se ovšem podařilo přijít na to, že skutečná výbava telefonu je úplně jiná. Bohužel daleko horší. Namísto nejmodernějšího Snapdragonu 800 obsahuje telefon, nebo tedy alespoň předváděcí kousek vystavený na MWC, Snapdragon S4 Pro, který můžeme najít například v Nexusu 4 nebo LG Optimusu G.

Korektní pak nebyla ani při představení uvedená velikost operační paměti RAM – 2 GB. Podle štítku u testovacího telefonu, i dle benchmarků obsahuje telefon jen polovinu, tedy 1 GB RAM.

Prozatím se bohužel nedá říci, zda šlo jen o hloupou chybu někoho z PR týmu nebo vědomou snahu ZTE o získání pozornosti. Alespoň v případě procesoru se ale bohužel jeví jako pravděpodobnější možnost číslo dvě. Snapdragon 800 byl totiž v oficiální tiskové zprávě uveden nejméně na 5 místech.

Na druhou stranu je pravda, že o procesoru v telefonu neměli správné informace ani v Qualcommu. Výrobce čipů se totiž krátce po představení ozval s tím, že ZTE udělalo chybu a že telefon ve skutečnosti pohání Snapdragon 600, což ale jak již víme, také nebyla pravda.

Zdroj: AndroidPolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here