Google Play nabídne beta testy aplikací, kvalitnější překlady popisů a novou sekci pro tablety

0

Google-Play-Store-v3.10.10-600x292

Hned několika významných novinek se během Google I/O 2013 dočkal Google Play Store. V první řadě se jedná o menší změny v uživatelském rozhraní, které se týkají mobilní i webové verze obchodu.

Dále Google představil novou sekci „Vytvořeno pro tablety“ (v angličtině „Designed for tablets“, která se uživatelům zobrazí, pokud budou do Google Play přistupovat ze svého tabletu. Novinka jen dokazuje, že podíl tabletů se u zařízení s Androidem stále zvětšuje, čehož si je samozřejmě vědom samotný Google a přizpůsobuje tomu své služby.

Další změny se týkají zejména vývojářů aplikací, ale v důsledku budou z novinek těžit pochopitelně také běžní uživatelé. Google se v San Francisku pochlubil velmi zajímavou možností, jak budou moct vývojáři testovat své aplikace. Spuštěna totiž bude možnost beta testů, během kterých bude vybraným uživatelům zpřístupněno stažení nové verze aplikace dříve, než ostatním.

Vývojář může informaci o beta verzi vložit do svého Google+ profilu, takže se jejím vydání dozví jen někteří uživatelé.  Stažení aplikace bude probíhat přes Google Play Store, ale recenze zaslané uživateli beta verze se neobjeví veřejně, nýbrž budou zaslány přímo vývojářům. Hlášení nalezených chyb tak bude jednodušší, než kdy předtím.

Druhou možností je postupné zpřístupňování aplikace určitému počtu uživatelů. V praxi by to mohlo fungovat tak, že vývojář zpřístupní novou verzi aplikace jen 20 uživatelům, kteří ji budou moct otestovat dříve než ostatní. V případě nalezení nějakého vážného nedostatku v nové verzi tak škody nebudou tak rozsáhlé jako v případě, že by se nová verze objevila všem uživatelům naráz.

Velkým problémem v Google Play Store jsou překlady popisů aplikací, které zatím úplně chybí nebo jsou nahrazeny strojovým překladem. Google se proto rozhodl zprovoznit velmi zajímavou službu, která vývojářům umožní získat kvalitní překlad popisu své aplikace, a to téměř bez námahy. Stačí, aby vývojář odeslal požadavek Googlu, který jej předá reálným překladatelům a výsledek zašle do týdne zpět vývojáři. Vše samozřejmě proběhne za určitý poplatek ze strany vývojáře, jehož výši však Google zatím nezveřejnil. Celý projekt je však zatím pouze v plenkách, takže jej mohou využít pouze vybraní vývojáři.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here