Nová podoba Google+, horké novinky ve správě fotografií a komunikační platforma Hangouts

0

LB_3252

Už toto odpoledne čeká uživatele Google+ překvapení. Google se totiž rozhodl překopat (a to zásadně) rozhraní své sociální sítě, přidat nové funkce ve správě fotografií a představil komunikační nástroj Hangouts.

Čeká nás posun od jednoduchého jednosloupcového streamu k mnohem propracovanějšímu a komplikovanějšímu rozvržení, které podle všeho využívá lépe rozlišení a plochu vašeho monitoru. Jak je vidět na fotce, nový Google+ se přibližuje designové filozofii, kterou razí například Pinterest. Podle důležitosti se vám seřadí příspěvky do jednotlivých sloupců. Pokud vám nebude nový vzhled vyhovovat, Google vám umoží vrátit se zpět k jednosloupcovému zobrazení. Vylepšeny byly také animace a pokud můžeme z ukázaného videa soudit – je to dobré. A to není všechno.

Pokud je nějaký příspěvek označený hashtagem, stačí na něj pouze kliknout, karta (sloupce jsou kartami tvořeny) se otočí a Google+ vám snadno zobrazí příbuzné snímky. Ve hře pravděpodobně bude nějaká řadící funkce, Google+ verze rankování příspěvků, chcete-li. Google také bude umět rozpoznat a automaticky otagovat důležitá místa a památky pomocí svých inteligentních algoritmů. Toto autotagování bude volitelné a bude jej možné v případě chyb opravit.

LB_3453

Ruku v ruce s těmito novinkami přichází i mnoho novinek v oblasti správy a sdílení fotek. Kromě zvýšení místa pro fotky v plném rozlišení na 15 GB pro ukládání fotografí do Cloudu (neomezené pro ty v normálním zůstává) nás čekají velké novinky. Google bude umět rozpoznat nejen to, že je na fotografii obličej, ale také to, komu patří.

Pokud nahrajete fotky ze své dovolené na svůj Google+ účet, Google bude umět inteligentní analýzou poznat ty dobré a vybrat je pro vás – bude hodnotit takové věci, jako je například ostrost, výskyt úsměvů či kompozice. Google nabídne i automatické vylepšování fotografií (v mnoha parametrech) a automatické efekty. Heslo Googlu je „ať se datacentrum Googlu stane vaší temnou komorou.“ Cílem není nic menšího než nabídnout ucelený systém pro správu a úpravy fotek v rámci Google účtu.


LB_3366

Poslední velkou novinkou jsou Hangouty, sloučená služba pro komunikaci mezi různými zařízeními, patrně integrovaná do Google+. Nabídne jednoduše použitelné hromadné chaty, sdílení videa a fotografí v rámci konverzací, ukládání historie (vypnutelné) a synchronizaci notifikací přes všechny platformy – web, Android i iOS. Do jaké míry jde o unifikaci stávajících komunikačních nástrojů, to nevíme.

Novinky se začnou uvolňovat už toto odpoledne. Mezitím se můžete podívat na jejich videoprezentace na oficiálním Google+ YouTube kanálu zde.

Zdroj fotografie: The Verge 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here