FBI zabavila weby s androidím warezem

8

Případy, kdy americká federální policie zastavila provoz webů porušujících autorská práva vydavatelů hudby, filmů a softwaru nejsou žádnou novinkou. Z nejznámějších případů historie můžeme jmenovat například zavření Megauploadu.

Celkově se dá říci, že většina zavřených webů byla buďto přímo internetová úložiště sloužící ke sdílení generického warezu nebo weby přímo zaměřené na hudbu a filmy. Tento týden se ale FBI podívala i směrem webů specializovaných na warez mobilních, konkrétně andoridích aplikací.

Uzavřená byla trojice webů applanet.net, appbucket.net a snappzmarket.com, přičemž se dá předpokládat, že další budou následovat.

I přestože nejsem úplně příznivcem takovéhoto způsobu likvidace stránek, tak musím FBI pochválit, je totiž dobré, že se stará i o mobilní platformy. A co Vy? Platí v tomto případě, že účel světí prostředek nebo jste proti zabavování domén?

 • Internetovy cenzor

  At zije cenzura internetu!

  • Je to otázka, prostředek a sice možnost zabavovat domény, je sice i dle mého názoru špatný a potencionálně až moc snadno zneužitelný, nicméné situace, kdy je warez nepotrestatelný také není správná.

   Přeci jen podobné weby by rozhodně neměly zůstat nepotrestány, nebo si snad myslíte opak?

   • Nevím jak to napsat, ale ať jdou s tímhle do haj… Většina her jak na pc tak na phone mě přestane bavit a nedohraju je… už si nic nekupuju, pokud nemám záruku, že mě to bude bavit… Třeba GTA 3 jsem si koupil ihned jak se objevilo na android marketu. A to je, nebo byla jedna z dražších her…
    A nekoupil bych si to, kdybych to neprojel na pc…

 • David Pavlík

  Konečně je po Applanet!

 • nonus

  Zkurveny americani.

 • Tomas Skala

  Jako vývojář aplikací jsem určitě proti takovýmto webům, ale jako uživatel určitě ne. Ono jde o to, z jakého úhlu pohledu se na to díváme. Jako uživatelům se nám aplikace líbí, naopak je způsobena škoda vývojářům.

 • To je jedno

  Jsou aplikace které si nelze otestovat potom si je stáhnu a vyzkouším, když se mi líbí tak si ji koupím a to vážně, chci mít totiž k dispozici aktualizace a chci podpořit tvůrce. Vím že se dá na marketu transakce zrušit ale na otestování aplikace to nestačí. Já si normálně aplikace kupuju a když budu něco chtít vyzkoušet cestu si vždy najdu tento boj s warezem vyhrát nelze, já bych byl ale nerad kdyby jsme my poctiví zákazníci měli trpět tím že nějaká socka nemá na to aby si koupila aplikaci. Nechci aby nás obtěžovala různá ochrana jak je tomu na PC…