Spekulace: HTC výrazně sníží cenu svých zařízení

0

Zatímco se Motorola a mnozí další androidí výrobci plánují zaměřit pouze na ty nejlepší a tedy i potencionálně nejdražší zařízení, tak tchajwanské HTC údajně hledá cesty, jak výrazně snížit prodejní cenu svých telefonů a tabletů s Androidem

Alespoň to tedy s odvoláním na důvěryhodný zdroj uvnitř jednoho z klíčových dodavatelů HTC oznámil server MyDrivers. Důvodem mají prý být stále upadající prodeje firmy a celkově špatná finananční situace, kterou se nepodařilo zvrátit ani pomocí nejnovější řady HTC One.

K již tak problematické situaci pak tento týden přispěla také ztráta 40 milionů dolarů způsobená kompletní reorganizací online streamovací služby OnLive (více nepříklad zde) se kterou HTC výrazně spolupracovalo.

Úspora měla podle zdroje mimo jiné pocházet ze zrušení integrace Beats Audio do nových telefonů. Tuto zprávu však HTC nedlouho po jejím zveřejnění dementovalo s tím, že Beats Audio rozhodně opouštět neplánuje.

Vyvstává tedy otázka, zda stejně jako zpráva o zrušení integrace Beats Audio není nepravdivá i celá spekulace o snížení cen HTC zařízení. Vzhledem k aktuální pozici HTC ale myslím, že můžeme jen doufat, že není. Pokud totiž tento tchajwanský výrobce brzy něco neudělá, tak by mohl nehezky narazit.

Zdroj: mydrivers (via translator) via unwired, androidanme

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here